Nie ma mocnych – znowu najlepsi !!!

XXIII STREFOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY
SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
W POWIECIE MYŚLENICKIM

mistrzstwa_p_p_1Po raz kolejny z inicjatywy pani Zuzanny Zawadzińskiej – nauczyciela przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa” i instruktora pierwszej pomocy, społeczności uczniowskiej oraz przychylności dyrekcji w dniu 9 maja na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach odbyły się XXIII Strefowe ( międzypowiatowe ) Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu myślenickiego, oświęcimskiego i olkuskiego. Mistrzostwa zostały zorganizowane we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), Grupą Ratowniczą PCK (GR PCK) Patronat objęło Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Wydział Promocji i Ochrony Zdrowia-zafundowali nagrody rzeczowe dla zwycięskich drużyn. Otwarcia mistrzostw dokonał pan dyrektor Jacek Ślósarz.
Zadaniem uczestników było udzielanie pierwszej pomocy w pozorowanych scenkach przygotowanych przez GR PCK oraz prawidłowe rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a także BLS (resuscytacja krążeniowo-oddechowej) połączony z użyciem AED (zewnętrzny automatyczny defibrylator)
.Liczna grupa młodzieży z „ Ogólniaka” zaangażowana była w mistrzostwa pod względem logistycznym, pełniła również rolę przewodników poszczególnych drużyn.
W rywalizacji drużyn I miejsce wywalczyła drużyna naszej szkoły w składzie: Dominika Sanowska – kapitan, Daria Kaczorowska, Iwona Hanusiak, Katarzyna Trybała, Marysia Słonina. ( wszystkie dziewczyny to tegoroczne maturzystki ). Na podium znalazły się również drużyny reprezentujące IV Liceum Ogólnokształcące z Olkusza (miejsce II) oraz Powiatowy Zespól nr 4 Szkół Gastronomiczno- Ekonomicznych z Oświęcimia (miejsce III).
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały swoje powiaty w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które zostaną zorganizowane w dniu 23 maja br. na terenie Centrum Handlowego Bonarka.
Wręczenia nagród dokonała, kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach pani Małgorzata Bajer oraz lekarz Tomasz Klimczyk- szef Krakowskiej Grupy Ratowniczej Polskiego Czerwonego Krzyża .
Wszystkim gratulujemy, a naszej drużynie życzymy powodzenia w dalszych etapach.

Zuzanna Zawadzińska