Sportowy Dzień Dziecka

1 czerwca to niewątpliwie ważna data w kalendarzu. To właśnie wtedy obchodzimy Dzień Dziecka. W naszym liceum Samorząd Uczniowski postawił połączyć ten szczególny dzień ze Świętem Sportu. I mimo że licealistów „Kościuszki” już raczej do najmłodszych dzieci nie zaliczamy, to jednak chętnie podjęto inicjatywę. A na uczniów czekało naprawdę wiele ciekawych rozrywek i atrakcji. Można się było wykazać w następujących dziedzinach: w quizie sportowym „Liderzy”, meczu piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami klas pierwszych i drugich, szkolnym przeglądzie talentów („Mam talent”) czy zespołowej grze w „LOLa”. Głównym rozgrywkom towarzyszyły konkursy: fotograficzny (na ciekawe zdjęcie z meczu lub tańca wykonane komórką), plastyczny – na pomysłową pracę pt.„Moja ulubiona dyscyplina sportowa” oraz konkurs na oryginalny strój sportowca lub kibica. Do rywalizacji stanęły zgłosiło się wielu uczniów. Dla amatorów tańca przygotowano pokaz zespołów cheerleaderek, a następnie warsztaty taneczne. Każdy, kto tylko chciał, miał okazję nauczyć się tańczyć zumbę.

Tego dnia najważniejsza była wspólna zabawa i dobry humor. Zwycięzcom konkursów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki. Należy zaznaczyć, że był to pierwszy Dzień Dziecka w naszym liceum. Od teraz ma to być regularna impreza, corocznie wzbogacana o nowe atrakcje.

                                                                                                              Adrian Burtan