Lekcja przyrody dla uczniów szkoły podstawowej

IMG_0109W piątek 19 czerwca w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy Vb Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Jana Pawła w Myślenicach. Nasi goście mieli możliwość uczestniczyć w pokazie doświadczeń z fizyki, które zaprezentował i omówił Pan Dyrektor Jacek Ślósarz. Następnie uczniowie klasy IIc pod opieką nauczycieli chemii i biologii zaprezentowali doświadczenia z chemii. Każdy mógł samodzielnie przygotować preparat i obejrzeć go pod mikroskopem oraz zaprzyjaźnić się z najmniejszymi mieszkańcami naszej szkoły – patyczakami. Na zakończenie pod czujnym okiem uczniów klasy matematyczno fizycznej IIa i nauczycieli fizyki piątoklasiści mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia.

Nasi goście opuszczając liceum byli bardzo zadowoleni. Na pytanie co podobało im się najbardziej odpowiadali zgodnie – patyczaki.

 IMG_0127 IMG_0292 IMG_0500