Prezentujemy sylwetki kandydatów na przewodniczącego SU: Grzegorz Lis, 2G, numer 3 na liście wyborczej

12086821_883393031756819_1867026122_nMiejscowość: Myślenice

Doświadczenie: Przewodniczący Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, Sekretarz SU I LO w Myślenicach-prowadzący i współorganizator licznych imprez przez ostatni rok szkolny.

Hobby: bieganie, pływanie i to by w szkole żyło się lepiej!

Przez ostatni rok bycia uczniem naszego liceum uczestniczyłem w wielu szkolnych akcjach poprzez prowadzenie:

„Dnia Kobiet”, „Konkursu na Najmilszego Ucznia I LO”, „Dnia Języka Angielskiego”, „Mam Talent”, „Konkursu na oryginalny strój sportowca lub kibica”.

Pomagałem również w organizacji dyskoteki szkolnej, szkolnego kiermaszu WOŚP, szkolnych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, uroczystości pożegnania trzecioklasistów i Dnia Sportu. Ponadto jako sekretarz SU brałem udział w korekcji starego regulaminu SU.

Zanim zostałem uczniem liceum, byłem również przewodniczącym Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Jako kandydat na przewodniczącego mam szacunek do wszystkich moim koleżanek i kolegów z liceum, dlatego nie będę składał żadnych obietnic bez pokrycia, bo nie jestem dyrektorem i nic nie jest pewne. Obieram sobie za główny cel pokazanie uczniom, że przewodniczący S.U. to osoba, która nie zarządza innymi, tylko ktoś, kto rozwija pomysły innych uczniów i szuka sposobu na zrealizowanie ich, ale sam również inicjuje różnorakie akcje pod warunkiem, że inni uczniowie je zaakceptują. Moim marzeniem jest, by za rok (jak to było w moim gimnazjum) każdy uczeń, nauczyciel, pracownik itp. wiedział, że w naszym liceum działa taka instytucja jak samorząd uczniowski, ale (co więcej) był świadomy tego, że jest to organ, który ma w szkole wiele do powiedzenia. Mam nadzieję, że moje doświadczenie związane z pracą w SU jest odpowiednio duże by zostać Waszym przewodniczącym.