198 Rocznica śmierci patrona naszej szkoły

0si08_sHMx1I8tEa9YGJNAk-3iiQKGaU57kCnE7ojGQW dniu 15 października delegacja z klasy 2G pod opieką p. Joanny Kazaneckiej wzięła udział w uroczystościach związanych z 198 rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki. Oficjalne uroczystości poprzedził spacer śladami polskiego bohatera narodowego po Starym Mieście. Główne obchody miały miejsce w Krypcie św. Leonarda na Wawelu. Były one zorganizowane przez m.in.: Komitet Kopca Kościuszki.

Oprócz przedstawicieli naszej szkoły w obchodach wzięli udział uczniowie IV LO w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej w Targowisku. W trakcie uroczystości głos zabrało wiele wybitnych przedstawicieli ruchu kościuszkowskiego m.in.: Mieczysław Rokosz- prezes Komitetu Kopca Kościuszki i Towarzystwa Miłośników Maciejowic. Po złożeniu kwiatów oraz modlitwie w intencji patrona naszej szkoły delegacja udała się na kopiec w celu pogłębienia swojej wiedzy na temat życia i osiągnięć Tadeusza Kościuszki.                                                                                Tomasz Kisiel