Alicja Słomka i Kacper Fus zajęli ex aequo III miejsce w XVI Turnieju Wiedzy o Górach

Alicja Słomka z klasy 1b i Kacper Fus z klasy 1a (op. prof. Izabela Rokosz-Kowalska) zajęli ex aequo III miejsce indywidualnie w XVI Turnieju Wiedzy o Górach BESKID MAŁY. Pierwsze dwa miejsca stały się udziałem uczniów z II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie (op. prof. Eliza Wojtasik, prof. Urszula Batorska). Drużynowo pierwsze miejsce uzyskało I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach (op. prof. Izabela Rokosz-Kowalska), drugie miejsce ex aequo II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie (op. prof. Urszula Batorska) i ZSTE im. M. Reja w Myślenicach (op. prof. Małgorzata Czop), a trzecie ex aequo II LO im. T. Chałubińskiego w Myślenicach (op. prof. Sławomir Maślanka) i II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie (op. prof. Eliza Wojtasik). W turnieju wzięły jeszcze udział drużyny z Technikum Turystyczno-Gastronomicznego w Myślenicach (op. prof. Janusz Kaleta). Wszystkie szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Szkolnego Koła PTT pod adresem: http://sk-myslenice.ptt.org.pl/16turniej.htm. Przewodniczącą Jury była Pani Mgr Dorota Kamińska z Punktu Konsultacji Krajoznawczej przy Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach, a w Jury – oprócz wszystkich obecnych opiekunów – zasiadali: wiceprezes PTT, Pan Nikodem Frodyma, jak również prezes Oddziału Krakowskiego PTT, Pan Inż. Michał L. Myśliwiec. Turniej odbył się 8 grudnia 2015 r. w auli szkolnej ZSO w Myślenicach. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor ZSO, prof. Jacek Ślósarz. Organizatorzy jak zwykle dbali o wysoki poziom merytoryczny turnieju. Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu z siedzibą w Krakowie oraz Bibliotece Pedagogicznej i Starostwu Powiatowemu w Myślenicach za ufundowanie nagród, a wolontariuszom Szkolnego Koła PTT za sprawne przeprowadzenie Turnieju. Zapraszamy już teraz na XVII Turniej Wiedzy o Górach, którego tematem będzie Beskid Żywiecki (szczegółowe informacje pod adresem: http://sk-myslenice.ptt.org.pl/2.htm).

Milena Macko
przewodnicząca Szkolnego Koła PTT (organizator Turnieju)