Spektakl Sceny Szkolnej Teatru Niedużego

Uczniowie naszej szkoły najlepsi w województwie,
czyli wielki sukces spektaklu Sceny Szkolnej Teatru Niedużego
 

Jurorzy organizowanego przez Telewizję Polską Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych uznali spektakl pt. „Evoe!!! – Szalona Julka” za najlepszy spośród 21 spektakli z Małopolski w kat. szkół ponadgimnazjalnych. Tym samym przedstawienie zostało zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.

Inscenizacja spektaklu „Evoe!!! – Szalona Julka” oparta jest na wybranych scenach dramatu Jana Augusta Kisielewskiego pt. „W sieci”. Sztuka ukazuje dążenie jednostki uzdolnionej artystycznie do realizacji swoich zamierzeń twórczych oraz bunt przeciwko środowisku i obowiązującym w nim normom obyczajowym. Spektakl przygotował (scenariusz, reżyseria, scenografia, muzyka, kostiumy) P. Ryszard Spyt wraz z młodzieżą naszego liceum. Przedstawienie wzbogacono o specjalnie skomponowaną muzykę, która podkreśla przeżycia artystyczne bohaterki i jej doznania kreacyjne. Na uwagę zasługuje również scenografia, która w pewnym momencie staje się żywym obrazem towarzyszącym wydarzeniom na scenie. W spektaklu znajdujemy nawiązania do antyku (okrzyk bachantek z orszaku Dionizosa „Evoe!!!”).

Cieszymy się, że to oryginalne dzieło zostało docenione przez jurorów i gratulujemy Reżyserowi oraz wszystkim aktorom biorącym udział w spektaklu.

Julia – Urszula Szpakiewicz
Jerzy – Szymon Węgrzyn
Rolewski – Bartek Wilki
P. Chomińska – Agnieszka Sztabkowska
Podlipska – Klaudia Oramus
Pochód grecki – Ryszard Spyt, Aleksandra Śliwa, Angelika Mardaus, Natalia Hodurek, Natalia Korzeń, Dagmara Możdżeń, Ola Biel, Karolina Podmokły, Patryk Smolik, Piotr Mąka.