Cecyliada 2017

22 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbył się pierwszy w historii konkurs muzyczny ‘’Cecyliada’’. Klasy I i II mogły zaprezentować nam przygotowane utwory, zarówno w zespołach, jak i śpiewając solo.

Temu wydarzeniu przewodniczyli przedstawiciele SU:  Karol Musielak – przewodniczący SU oraz  Jarosław Skóra, wiceprzewodniczący SU. W skład jury wchodziło po trzech przedstawicieli  uczniów i nauczycieli. Uczniowie w składzie  – Angelika Twardowicz (kl. 2F), Katarzyna Klimala (kl. 2E) oraz Rafał Cygan, który przez prowadzących był nazywany ‘’Szkolnym Fryderykiem Chopinem’’ (kl. 2G). Nauczyciele w składzie – prof. Sylwia Faracik , prof. Robert Kuś, prof. Szymon Nowacki

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a o końcowym zwycięstwie decydowały niewielkie różnice punktowe, jednak jury musiało wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii:

Wśród przedstawicieli występujących solo najlepsza okazała się: Aleksandra Zięba (kl. 2G), która zaprezentowała swój autorski utwór, który poruszył całe jury i wszystkich zgromadzonych w auli.

Na drugim miejscu znalazła się przedstawicielka klasy 1F – Karolina Święch, a podium uzupełniła Weronika Kęsek kl. 2B.

Najlepszym zespołem okazała się trójka dziewcząt w składzie:  Ewelina Widlak, Barbara Jodłowska oraz Natalia Dobosz (kl. 1B), które urzekły wszystkich swoim występem.

Na drugim miejscu znalazł się zespół w składzie – Gabriela Makuch i Aleksandra Panuś (kl. 1F), a na trzecim miejscu znaleźli się: Dawid Woźniak, Anna Szymańska, Małgorzata Niezabitowska, Zuzanna Bogacz i Dominika Rospond (kl. 2D).

‘’Całe podium’’ dostało pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy ‘’otrzymali’’ również dodatkowy dzień wycieczki dla całej klasy.

Nieoczekiwanie,  po naradzie, jury zdecydowało ‘’stworzyć’’ jeszcze jedną kategorię pod  nazwą ‘’oSHOWom’’. Tym odznaczeniem został wyróżniony zespół, w którego w skład wchodzili: Dawid Dziuba, Paweł Tułacz, Wiktor Kiebzak, Adam Nalepa, Jan Polewka i Mateusz Antosz (kl. 2B). Wszystkich bardzo ucieszył ten wybór, ponieważ Panowie zrobili prawdziwe show ze swojego występu, który dosłownie rozniósł całą aulę i dał wiele radości zarówno jury,  jak i wszystkim zgromadzonym widzom. Na potwierdzenie tych słów dodam, że na prośbę publiczności oraz nauczycieli powtarzali swój występ jeszcze dwukrotnie.

Atmosfera była wspaniała, dodatkowo ‘’podsycana’’ przez prowadzących oraz członka jury Rafała Cygana, którzy swoimi rozmowami rozśmieszali wszystkich do łez.

Wszystkim artystom bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe występy, jury za poświecony czas i sprawiedliwy werdykt, a publiczności za docenienie sztuki i odpowiednie zachowanie się podczas występów.