Wyjazd na półfinały Klubowych Mistrzostw Świata w Siatkówce

16 grudnia 2017 roku miał miejsce wyjazd uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki  do Tauron Areny w Krakowie na półfinały klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. W wycieczce wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły. Znaleźli się w niej przedsta wiciele klas I, II oraz III.

Opiekunami tej ‘’wyprawy’’ byli:  prof. Joanna Kazanecka oraz prof. Ryszard Paliński.

Tauron Arena zrobiła na nas ogromne wrażenie. Hala była przygotowana świetnie, a my nie mogliśmy się doczekać pierwszego meczu, który miał rozpocząć się o godzinie 17:30. Oczekiwanie na szczęście nie dłużyło się nam, gdyż w korytarzach Krakowskiej hali można było spotkać wiele siatkarskich gwiazd m.in. Łukasza Kadziewicza i Krzysztofa Ignaczaka, którzy nie odmówili nam wspólnego zdjęcia.

Wreszcie nadszedł wyczekiwany przez nas pierwszy mecz półfinałowy, który rozegrał się między rosyjskim Zenitem Kazań, a brazylijskim Sada Cruzeiro. Oba kluby są bardzo utytułowane i naszpikowane gwiazdami światowego formatu. Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco,  jednak szybko okazało się, że Zenit jest w lepszej dyspozycji i udowodnili swoją przewagę na boisku, ponieważ wygrali 3:0, a mecz zakończył się już po niespełna 1,5h.

To nie był jednak koniec emocji. O 20:30 rozpoczął się drugi mecz półfinałowy:  Skra Bełchatów – Lube Civitanova, a więc pojedynek polsko-włoski. Faworytem tego spotkania była włoska ekipa. Mimo wszystko Skra zagrała bardzo dobry mecz, ale po bardzo wyrównanym spotkaniu uległa 3:0, jednak każdy z tych setów był przegrany tylko 25:23.

Atmosfera była bardzo dobra mimo niepełnych trybun . Zobaczenie w akcji tak utalentowanych zespołów była dla wszystkich świetnym przeżyciem .