II POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 14.05 2918 roku roku odbył się finał II Powiatowego Konkursu Historycznego organizowanego przez historyków I Liceum Ogólnokształcącego. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Myślenickiego- Józef Tomal. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Sto lat Niepodległej”. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych szkół powiatu myślenickiego i składał się z dwóch etapów. 

I etap konkursu polegał na przygotowaniu w zespołach dwuosobowych projektu wycieczki po miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości w powiecie myślenickim. Do organizatorów wpłynęło łącznie 10 prac, które zostały ocenione przez Komisję Konkursową. Wszyscy uczniowie, którzy przesłali prace zostali zaproszeni do udziału w etapie II, który odbył się w dniu 14.05.2018 roku. W drugim etapie uczniowie zmierzyli się z testem, w którym musieli wykazać się znajomością historii związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i kształtowaniem się granic Polski. Po przeliczeniu punktów z I i II etapu Komisja Konkursowa zaprosiła na ogłoszenie wyników cztery najlepsze pary. Wyniki konkursu zostały oficjalnie ogłoszone w dniu 15.05.2018 roku w budynku Starostwa Powiatowego, gdzie laureaci odebrali nagrody z rąk Starosty Powiatu Myślenickiego- Józefa Tomala

I miejsce:

Jan Jaśkowiec, Jakub Kotarba

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

II miejsce:

Arkadiusz Woźnica, Bartłomiej Grabowski

Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach

III miejsce ex aequo:

Piotr Natkaniec, Angelika Skolarus

Szkoła Podstawowa w Raciechowicach.

Natalia Łętocha, Monika Strzelec

Szkoła Podstawowa w Bysinie

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy wiedzy, a nauczycielom opiekunom dziękujemy za przygotowanie podopiecznych do konkursu.

Nauczyciele historii