OGÓLNOPOLSKI KONKURS „DZIECI PAHIATUA” ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 2 czerwca odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Dzieci Pahiatua”, którego celem było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski oraz znaczenia dzieci w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa i narodu polskiego. Założeniem było także poznanie okrutnego losu, jaki spotkał setki tysięcy polskich dzieci polskich podczas II wojny światowej na zsyłkach do przymusowej pracy w Sowieckiej Rosji, oraz do obozów w Niemczech.

Do konkursu z liceum zakwalifikowały się cztery osoby i dotarły do III etapu ogólnopolskiego są to: Olaf Menzel kl.1 a Patrycja Michalak kl.1 c, Milena Paniak kl. 2a, Aleksandra Zięba kl. 2g.  Laureatkami zostały Patrycja Michalak i Milena Paniak, finalistami Aleksandra Zięba i Olaf Menzel.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczycielki historii