Narodowe Święto Niepodległości

9.11.2018 roku w sali kinowej MDKiS uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  mi. Tadeusza Kościuszki oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte z oddziałami gimnazjalnymi uczcili setną rocznicę Narodowego Święta Niepodległości.

Myślenicka młodzież i dzieci miały możliwość obejrzeć spektakl pod tytułem: ”POCIĄG DO WOLNOŚCI.STACJA NIEPODLEGŁOŚĆ”,  który stał się okazją do  uczczenia tych wszystkich Polaków, którzy o wolną i niepodległą Polskę walczyli, cierpieli i umierali.

Po 123 latach spełnił się sen kolejnych pokoleń  Polaków o wolnej ojczyźnie. Naród polski wyszedł zwycięsko z dziejowej próby, gdyż odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew,  ale w codziennym trwaniu polskiego narodu.

Specjalnie przygotowany z tej okazji spektakl zawierał krótką syntezę polskiej historii dawnej i współczesnej, obraz życia Polaków w chwilach niewoli, wojny
i pokoju.

Scenariusz napisali i  za reżyserię widowiska odpowiadali: Joanna Kazanecka, Elżbieta Matlak-Tryka, Magdalena Miętka, Zbigniew Wiącek.

Wystąpili :

Julia Ingarden 2 h, Kamil Ciesielski 2e, Diana Filipek 2h, Filip Górka 2e, Karol Kiszka 3g, Mikołaj Mentel 2e, Jakub Dobosz 1a, Milena Polewka 1c, Agnieszka Lemaniak 1c, Gabriela Cienkosz 3b, Julia Szczepanik 3b, Jan Chalota 3b, Weronika Kęsek 3b, Katarzyna Firek 3a, Amelia Buda 1a, Izabela Pietrzak 1a, Magdalena Wróbel 1a, Gabriela Kotoniak 1f, Katarzyna Dziuba 1f, Katarzyna Leśniak 2e, Maria Kowal 2e Aleksandra Stalmach1c, Barbara Kasperczyk 2e i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Chór I LO z dyrygentem  Magdaleną Starzec.

Michał Kurek 1a, Magdalena Miętka /prezentacja/

Krzysztof Biela 2c/film/, Sara Oskwarek 2c, /film/, Radek Ostrowski 1b/zdjęcia/

Dominika Dominiczak1f, Aleksandra Orszulak1f, Marzena Zych1f, Martyna Zaremba 1f,Gabriela Kotoniak 1f, Julia Madura 1f /scenografia/

Wywiadu udzielili: dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 5, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego, burmistrz Maciej Ostrowki, starosta Józef Tomal, dyrektor Jacek Ślósarz.