JESIEŃ W DZIAŁANIACH WOLONTARIATU

Jesienią Szkolny Wolontariat nie próżnował, a pierwszą akcją jaką zorganizowaliśmy był BhaterON. 31 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły napisali ponad osiemdziesiąt kartek do powstańców- żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

W listopadzie podczas zebrań z rodzicami Szkolny Wolontariat zorganizował kiermasze ozdób świątecznych i książek na rzecz bezdomnych piesków i kotków. Fundacji Dog Rescue, gdzie myślenickie bezdomniaki mają swoje subkonto, zostało przekazane 816,50 zł.

Dalszym ciągiem akcji wspierania bezdomnych zwierząt był kiermasz zorganizowany               1 grudnia w MOKiS w Myślenicach, w którym pomagały również wolontariuszki z naszego liceum. Na wszystkie te wydarzenia członkowie szkolnego Wolontariatu przekazali również własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki i inne fanty.

Na przełomie listopada i grudnia Szkolny Wolontariat zebrał pościel nową i używaną, która została przekazana  do  Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy myślenickim szpitalu.

Przypominamy także, że zbiórka zakrętek trwa cały rok, a przynosić je można do małego internatu (pokój nauczycielski lub sala 2m).

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Katarzyna Sosin