Wygraliśmy mobilną pracownię multimedialną w konkursie #OSEWyzwanie

Z prawdziwą radością informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Wśród laureatów konkursu znalazła się również nasza Szkoła, a z powiatu myślenickiego jeszcze tylko Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Kornatce (patrz grafika poniżej). Prace plastyczne pt. „Smart szkoła” do konkursu #OSEWyzwanie przygotowały uczennice z klasy 1bg: Kinga Duda, Roksana Gorączko i Kamila Koźlak, które zapraszamy przy dowolnej okazji do Gabinetu Pana Dyrektora na tradycyjną „herbatkę”. Szczegóły oceny zgłoszeń opisane zostały w Regulaminie Konkursu. Ilość przyznanych nagród w podziale na województwa prezentuje się następująco:

• dolnośląskie – 39,
  • kujawsko-pomorskie – 34,
  • lubelskie – 56,
  • lubuskie – 19,
  • łódzkie – 36,
  • małopolskie – 68,
  • mazowieckie – 125,
  • opolskie – 19,
  • podkarpackie – 71,
  • podlaskie – 21,
  • pomorskie – 60,
  • śląskie – 69,
  • świętokrzyskie – 31,
  • warmińsko-mazurskie – 24,
  • wielkopolskie – 77,
  • zachodniopomorskie – 15.