JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM GWIAZDOREM?

Czy wiecie, że w niektórych regionach Polski prezenty na Boże Narodzenie przynosi Gwiazdor? Wspaniale jest być Gwiazdorem przynoszącym ludziom radość, choć niektórzy twierdzą, że taka osoba naprawdę nie istnieje. Ma to też podstawową wadę – dzieje się tylko raz do roku.

Dobra wiadomość jest taka, że można zostać prawdziwym gwiazdorem, który na dodatek działa przez cały rok! Wystarczy zostać wolontariuszem i poświęcić nieco swojego czasu i energii na pomoc innym. To naprawdę proste! W czasie pandemii nie jest to może najłatwiejsze, ale są osoby, które potrafią sprostać każdemu wyzwaniu. W naszej szkole taką osobą w mijającym roku szkolnym był Aleksander Trystuła z klasy 1F.

Olek już w szkole podstawowej był aktywnym wolontariuszem, pomagając m.in. w zbiórkach żywności, kwestując, czy spotykając się z osobami niepełnosprawnymi. Doprowadziło go to do finału gminnego konkursu Ośmiu Wspaniałych, który wygrał.

W trudnym, pandemicznym roku szkolnym 2020/2021 był podporą Szkolnego Wolontariatu. Sam inicjował akcje, pomagał, kiedy tylko była taka potrzeba, brał udział w akcji „Choinki Jedynki”, kwestował na WOŚP, poza szkołą współpracował z Caritas przy zbiórkach i wydawaniu żywności, spotykał się z osobami niepełnosprawnymi oraz brał udział w szkoleniach dotyczących pracy z nimi.

Dlatego też Olek zostaje wyróżniony w tym roku jako pierwszy tytułem Gwiazdora Wolontariatu, który od tej pory przyznawany będzie co rok. Serdecznie gratulujemy!

Opiekunka Szkolnego Wolontariatu Katarzyna Sosin