„Prawdziwy Diament” – niebywałe sukcesy Natalii Hajderek

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczennica naszego liceum Natalia Hajderek uzyskała tytuł laureata XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Jest to konkurs interdyscyplinarny, który wymaga od uczestników umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez, a także standardowej wiedzy językoznawczej. Finaliści i laureaci OLM otrzymują maksymalną punktację w rekrutacji na kierunki studiów tj. matematyka czy  informatyka na wielu uczelniach w Polsce.

Ogólnopolski finał konkursu odbył się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Warto podkreślić, iż Natalia startowała w tym konkursie już od klasy pierwszej i jest trzykrotną laureatką, czyli indeks na studia już ma.

Dodatkowym sukcesem Natalii Hajderek jest uzyskanie tytułu finalisty LXXIII Olimpiady Matematycznej. Finalistka przygotowywała się do olimpiady, realizując indywidualny tok nauczania z matematyki. Utalentowana matematycznie  uczennica klasy 3G jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, zamierza w przyszłym roku powalczyć o tytuł laureata.

Gratulujemy tak wybitnych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów w klasie maturalnej.