Szkolny dzień języka angielskiego

dzien_angielskiego_4Jak co roku, tradycyjnie 17 marca, w Dzień Św. Patryka odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Szkolne korytarze ozdobiły kolorowe plakaty przygotowane przez uczniów, a przedstawiające różne zagadnienia z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Natomiast podczas lekcji języka angielskiego można było podziwiać atrakcyjne prezentacje związane z patronem Irlandii.

O godzinie 9.00 chętni przedstawiciele klas zmierzyli się z wiedzą dotyczącą anglojęzycznego kręgu kulturowego. Różnorodne pytania dotyczyły zarówno geografii czy historii, jak i literatury oraz współczesnej monarchii brytyjskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a osiem osób, które zdobyły największą ilość punktów mogło się cieszyć atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Przyznano ex aequo trzy pierwsze i pięć równorzędnych drugich miejsc:

I. Natalia Brandys Ib

Wojciech Czerwień IIb

Wiktor Zięba IId

II. Konrad Adamik IIa

Ewa Hechsman Ib

Aleksandra Oramus Ih

Marta Szymańska IIg

Aleksandra Święch IIg

Od samego rana można było nabyć atrakcyjne „świąteczne” wypieki przygotowane przez uczniów. Dochód z ich sprzedaży (340,00 zł) zostanie przekazany na pomoc zwierzakom z przytuliska w Harbutowicach.