Grant 1: granty na zakup narzędzi do nauki zdalnej

Blisko 75 000 złotych otrzymał Powiat Myślenicki na sprzęt komputerowy dla liceów ogólnokształcących, w tym Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach otrzymał w ramach Grantu I na zakup narzędzi do nauki zdalnej w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych, grant 1 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja Szkół Prowadzących Kształcenie Ogólne, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Kwota Grantu dla naszej Szkoły to 25 000,00 zł z przeznaczeniem na zakup 1 monitora interaktywnego oraz 8 sztuk tabletów graficznych. Szkoła jest w trakcie rozeznania rynku w celu ustalenia ceny przedmiotów zamówienia i wybierania oferty.

Nie jest to jedyny grant z którego I LO już skorzystało. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 otrzymał 10 sztuk notebooków ASUS model  P2540FA-DM0913RA o wartości 27 183,00 zł umożliwiających zdalne nauczanie.

Od początku edycji uczniowie naszej Szkoły uczestniczą w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna, w czasie których przeprowadzono projekty pod nazwą:

– „Realizacja w szkołach Powiatu Myślenickiego zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych. MChE – edycja VI” umowa nr RPMP.10.01.04-12-0004/21.

„Realizacja w szkołach Powiatu Myślenickiego zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych. MChE – edycja VII” umowa nr RPMP.10.01.04-12-0014/22.

Otrzymano materiały edukacyjne do pracowni fizyki w kwocie 8 621,00- zł, w tym: tarczę Kolbego
z podstawą i akcesoriami, kondensator płaski, planetarium multimedialne oraz licznik Geigera.

Otrzymano materiały edukacyjne do pracowni matematyki w kwocie 5 132,34- zł, w tym: tablice magnetyczne z akcesoriami, kalkulatory oraz  tablet.

Otrzymano materiały edukacyjne do pracowni biologii w kwocie 12 929,50- zł, w tym: atlasy anatomiczne, zestawy odczynników, statywy laboratoryjne, mikroskopy, szkielety zwierząt i człowieka. Otrzymano materiały edukacyjne do biblioteki 665,70 zł.