SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

W słoneczny poranek 5 października klasy biologiczno-chemiczne – 2b i 2h wyruszyły spod szkoły w kierunku Zarabia. Uczniowie poinstruowani przez pracownika Nadleśnictwa Myślenice oraz swoich opiekunów, zaopatrzeni w rękawice oraz worki zbierali śmieci wzdłuż leśnej drogi na Chełm.

Obie klasy pracowały bardzo solidnie. Zbiory dotyczyły nie tylko śmieci, ale także wielu przyrodniczych informacji, które w naturze są bardziej przystępne niż te uzyskiwane w szkolnej ławce z podręcznika, czy wykładu.

Po części praktycznej był jeszcze spacer po zalesionym stoku Uklejny aż do wiaty widokowej, gdzie był krótki odpoczynek i swobodne rozmowy. Leśnicy zafundowali tam też wszystkim uczestnikom smaczne kiełbaski z grilla. Akcję uznano z bardzo udaną i wartą powtórzenia 🙂

M.T.