Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 lutego 2024 r. zmarła Stanisława Żelazna (1936-2024)

Absolwentka Wydziału Biologii WSP w Krakowie. W latach 1973-1977 Inspektor Oświaty i Wychowania w Myślenicach. W latach 1977-1982 wizytator przedszkoli w Kuratorium Oświaty w Krakowie. Od 1982 do 1991 pełniła obowiązki Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach. Jako Dyrektor okazała się dobrym gospodarzem – szkoła została wyposażona w szereg pomocy audiowizualnych, przeprowadzono remonty budynków internatu i budynku szkolnego. Dzięki Jej staraniom utworzono przy tutejszym Liceum Studium Nauczycielskie o kierunkach: wychowanie fizyczne, przedszkolne i nauczanie początkowe.

Za swoją pracę została wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Zasłużony Nauczyciel Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Ministra Oświaty i Kuratora.