ZAKRĘTKI DLA HANI

10.11.2020 Szkolny Wolontariat przekazał ok. 60 kg zebranych zakrętek na pomoc dla Hani. Zakrętki odebrał osobiście jej tata i prosił o przekazanie podziękowań wszystkim, którzy włączyli się do pomocy.

Hania Grzechacka  z Myślenic ma około roku i jest jedynym dzieckiem w Polsce, u którego zdiagnozowano rzadką mutację genu CACNA1S.  Wszystkich podobnych przypadków na świecie opisano dotychczas zaledwie 11.

Szansą dla dziewczynki jest lek, na którym pracę rozpoczęto we Francji, a badania mają potrwać około trzech lat. Przez cały ten okres Hania musi być poddawana specjalistycznej rehabilitacji, będzie  potrzebowała odpowiedniego sprzętu (m.in. gorsetu, otrez, pionizatora), opieki neurologopedy i  innych. W ciągu tych najbliższych trzech lat potrzebne będzie na to ponad 300 tys. zł. To kwota przekraczająca możliwości rodziców Hani, dlatego w jej zebraniu pomagają ludzie dobrej woli.

Jeśli są  osoby, które mają w domu uzbierane zakrętki i chcą je na ten cel przekazać, to jest możliwość wrzucenia ich w Galerii Myślenickiej do specjalnie  w tym celu ustawionego  pojemnika, znajdującego się obok schodów ruchomych naprzeciwko supermarketu Auchan.

Serdecznie zachęcamy do pomagania!

Katarzyna Sosin Opiekunka Szkolnego Wolontariatu