Nowy skład Samorządu Uczniowskiego

PRZEWODNICZĄCY: Igor Hodurek 3 E
Wiceprzewodniczący: Roch Czernecki 3 B
Skarbnik: Piotr Jaśkowiec 3A
Sekretarz Edyta Szymoniak 3 E

Pozostali członkowie Samorządu Uczniowskiego:
Aleksandra Chmiel 3 C
Wiktoria Klimczyk 3 F
Marcel Stąsiek 3 A

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego mgr Ryszard Paliński.

KOMUNIKAT SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ

WYBORU PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w ZSO MYŚLENICACH

Szkolna Komisja Wyborcza dla przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Samorządu
Uczniowskiego w ZSO Myślenicach w składzie:

 1. Paweł Miętus IV G – przewodnicząca Komisji
 2. Wiktoria Ostafin IV G – wice- przewodnicząca Komisji
 3. Patrycja Blak IV G – członek Komisji
 4. Aleksandra Kochan IVG – członek Komisji
 5. Jakub Kania IVG – członek Komisji
 6. Grzegorz Filipek IV A- członek Komisji
 7. Karol Kowalcze IV C- członek Komisji

stwierdza , że w dniu 27.10.2023 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSO w Myślenicach i uprawnionych do głosowania było 1101 uczniów co stanowi 100%.

Głosów ważnych oddano – 947 co stanowi 86%
Głosów nieważnych oddano 42 – co stanowi 4.43 %

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

 1. Natalia Firek kl. I B 73 głosy – co stanowi 7.71 %
 2. Igor Hodurek kl. III E 832 głosy – co stanowi 87.86 %

Zgodnie z regulaminem wyborów Komisja stwierdza, że:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024 wybrany został – Igor Hodurek kl. III E

Przewodniczący Szkolnej Komisji Wyborczej
Paweł Miętus

Opiekun SU
mgr Ryszard Paliński

BohaterON

        Po raz kolejny Szkolny Wolontariat zgłosił naszą szkołędo projektu BohaterON. BohaterON – włącz historię ! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.  Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów i nauczycieli poprzez dokonanie wpisu z podziękowaniami dla Powstańców na https://wpis.dumnizpowstancow.pl . Dumni z Powstańców to nowe wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Każdy wpis na portalu to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

W ramach projektu BohaterON nauczyciele mogą skorzystać z materiałów edukacyjnych na https://bohateronwtwojejszkole.pl/materiały na lekcji historii lub godzinie wychowawczej.

Zachęcamy do udziału !

Wolontariat

Edyta Profic

Izabela Górka

 MojeStypendium.pl

Moje Stypendium – program, który pomaga przenosić góry!

Fundacja Dobra Sieć, prowadząc portal MojeStypendium.pl, od ponad dekady pomaga setkom tysięcy młodych osób w realizacji marzeń. 

Zespół Fundacji Dobra Sieć niezmiennie od 2009 roku popularyzuje wiedzę o dostępnych w Polsce i zagranicą programach stypendialnych, konkursach oraz stażach. Dba o równość i jawność w dostępie do informacji dla każdej osoby, udziela porad oraz wspiera dobre praktyki organizatorów programów stypendialnych.

Poprzez bezpłatny dla czytelników portal MojeStypendium.pl, pokazujemy różnorodność możliwości, które czekają na uczniów, studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców. Co roku informujemy o ponad 1000 stypendiów naukowych, sportowych, artystycznych i nie tylko. Do interaktywnej wyszukiwarki na portalu powinna sięgnąć każda osoba, która myśli o swoim rozwoju. Oprócz wyszukiwarki ofert, w ramach programu Moje Stypendium publikowane są także rzetelne artykuły edukacyjne, cykliczne zestawienia ofert, badania i publikacje. 

Wszystkie materiały udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji i sięga do nich co roku kilkaset tysięcy osób.

Zapraszamy do odwiedzin portalu MojeStypendium.pl, który pozwala przenosić i zdobywać góry – od najmłodszych lat. 

Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:

 • bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 17 000 ofert z Polski i zagranicy),
 • artykuły o stypendiach,
 • informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.

Kontakt:

Aleksandra Belina

a.belina@mojestypendium.org 

Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl

serwis@mojestypendium.pl

www.mojestypendium.pl

.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 w naszej szkole

Biblioteka Szkolna I Liceum Ogólnokształcącego przy ogromnym wsparciu Dyrekcji i Nauczycieli po raz drugi przystąpiła do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, którego zasadniczym celem jest poprawa stanu czytelnictwa. Wszyscy zaangażowani w rozwój młodzieży, bardzo chcą, aby to dzięki książkom rozwijali oni swoje pasje, poszerzali wiedzę, brali udział w wydarzeniach czytelniczo-kulturalnych.

Należy ciągle pamiętać, że czytanie ma wielki pozytywny wpływ na młodego człowieka, ponieważ:

 • Redukuje  stres
 • Poprawia pamięć
 • Inspiruje
 • Kształtuje osobowość
 • Rozwija wyobraźnię
 • Poprawia skupienie i koncentracje
 • Poszerza słownictwo
 • Stymuluje mózg
 • Poszerza światopogląd
 • Rozwija empatię
 • Zwiększa zdolności analityczne
 • Poprawia pisownie
 • Poszerza wiedzę
 • Pomaga zasnąć

I Liceum otrzymało 15 tysięcy na zakup nowości książkowych, wyposażenia biblioteki i promocje czytelnictwa (3 tysiące to wkład organu prowadzącego szkołę, czyli Starostwa Powiatowego w Myślenicach, z kolei 12 tysięcy to wnioskowane wsparcie rządowe).

Głównymi planowanymi działaniami jest zakup książek (lektur szkolnych, najnowszych tytułów beletrystycznych, literatury naukowej, z dziedziny historii XX wieku), regałów na nowe publikacje, komiksy, gry oraz puf do kącika relaksu. Naszym celem jest również wymiana zaczytanych egzemplarzy. Uczniowie będą mogli barć udział w konkursach, których nagrody ufundowane są ze środków wsparcia, w wielu akcjach promujących czytelnictwo i projektach edukacyjnych.

Przed dokonaniem zakupów i planowaniem działań nauczycielki bibliotekarki zasięgnęły opinii Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, młodzieży. Konsultacje objęły Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, Bibliotekę Pedagogiczną w Myślenicach oraz biblioteki okolicznych szkół średnich.

W bibliotece można już wypożyczać pierwsze nowe książki zakupione w ramach programu, są to lektury na, których tak bardzo nam zależało, ponieważ ciągle brakuje egzemplarzy dla wszystkich uczniów.

Szkolni wolontariusze proszą o pomoc

Szkolny wolontariat w najbliższych dniach organizuje dwie zbiorki. Bardzo prosimy społeczność szkolną włączenie się w pomoc.

Do 15 listopada w bibliotece zbieramy rzeczy nowe, które posłużą do wykonania mikołajkowych i świątecznych prezentów dla podopiecznych Hospicjum w Wiśniowej w ramach akcji „Paczka dla maluszka„.

Od teraz do odwołania, również w bibliotece, zbieramy fanty na licytacje, których dochód jest przeznaczony na budowę Hospicjum w Wiśniowej (fb #zbudujMyhospicjum). Tu można podarować drugie życie wartościowym przedmiotom, które macie w domach a już nie są wam potrzebne.

Szczegóły co zbieramy znajdują się na plakatach.

Zachęcamy do pomocy i za najmniejszy gest serdecznie dziękujemy.

Nasi kandydaci na Przewodniczącego Rady Uczniowskiej na rok 2023/2024

Hejka!
Nazywam się Natalia Firek i uczęszczam do klasy 1B o profilu biologiczno- chemicznym. Jakie są moje zainteresowania? Bardzo lubię w wolnym czasie czytać książki, najczęściej o tematyce młodzieżowej
i grać w siatkówkę. Jestem osobą szczerą, przyjazną, pomocną,
a przede wszystkim otwartą. Wysłucham każdy Wasz pomysł lub prośbę dotyczącą zmiany albo ulepszenia szkoły. Jestem również osobą odpowiedzialną, więc myślę, że nadawałabym się na pełnienie tej funkcji.

A oto mój plan wyborczy: 
– dni tematyczne ( np. dzień atrybutu czy dzień w piżamie)
– wprowadzenie skrzynki zażaleń 
– dyskoteki ( np. andrzejkowa czy walentynkowa) i imprezy tematyczne 
– raz w miesiącu weekend bez zadań domowych 
– słodkie halloween i andrzejkowe niespodzianki 
– poczta walentynkowa 
– dalsze kontynuowanie szczęśliwego numerka oraz możliwość nieprzygotowań
– kiermasze, zbiórki i akcje charytatywne.

Mam również wiele innych pomysłów, o których dowiecie się już wkrótce!

IMG_2291.jpeg

————————————————————————————————————–

Spotkanie w kosmosie

Nasi uczniowie z klasy I A wzięli udział w spotkaniu ze studentami z kola naukowego AGH Space System zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Myślenicach. Zapaleni kosmicznie studenci, pokazali im, że warto się uczyć i rozwijać swoje pasje, a dzięki temu dokonywać rzeczy niemożliwych.

Natalia Hajderek wśród najlepszych maturzystów w Polsce

Fundacja Zawsze Warto w partnerstwie z Centralną Komisją egzaminacyjną realizuje Ogólnopolski Projekt „Matura na 100 procent”. W tegorocznej X już edycji nagrodzono maturzystów którzy wszystkie bądź prawie wszystkie egzaminy zdali na 100 procent. Są oni absolwentami szkół niemal ze wszystkich województw, z dużych i mniejszych miast, z Warszawy, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Poznania, Łodzi Kielc, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Siedlec, Bielska Podlaskiego, Kościana, Myślenic, Bochni.

Miło nam poinformować, że wśród 26 najlepszych maturzystów 2023 roku, znalazła się absolwentka naszej szkoły Natalia Hajderek. Znakomicie poradziła sobie z tegorocznymi egzaminami, potwierdzając tym samym swoją ogromną wiedzę, kompetencje i pasje.

Tegoroczna jubileuszowa gala podczas której nagrodzono laureatów odbyła się 22 września w Centrum Nauki Kopernik, a Natalii w tym szczególnym dniu towarzyszyli rodzice i dyrektor szkoły Pan Jacek Ślósarz.  

Natalii życzymy dalszych sukcesów, w życiu osobistym i studenckim.

WYCIECZKA DO ZOO W KRAKOWIE

W poniedziałek 25 września 2023 r. uczniowie klasy III b pojechali na wycieczkę do Krakowa do Ogrodu Zoologicznego. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO, wskazanie jakie funkcje pełnią ogrody zoologiczne jako placówki edukacyjne oraz ekologiczne w zakresie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Pani przewodnik zwróciła szczególną uwagę na słonie indyjskie, a historia o nich zaskoczyła wielu z nas. Zanim trafiły do ZOO były cyrkowymi aktorami, gdzie spotkały się z niezbyt dobrym traktowaniem. Wycieczka jako lekcja biologii w terenie bardzo nam się podobała. Chcielibyśmy odbyć kolejną, tak ciekawą, wspólną wyprawę. Dziękujemy również paniom profesor Grażynie Kucharczyk i Małgorzacie Druzgała za zorganizowanie tej wycieczki i opiekę nad nami.

Zuzanna Góralik

Aleksandra Kudłacz

Weronika Motyka