XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap okręgowy

Po raz kolejny na podium
III miejsce w województwie!

Po wygranej w etapie strefowym nasza drużyna specjalizująca się w udzielaniu pierwszej pomocy kolejny raz stanęła na podium.

Tym razem to III drużyna w województwie w składzie –
Zuzanna Majkowska z kl. II H – kapitan, Wiktoria Kudłacz z kl. II C,
Julia Sobala z kl. II C oraz Patrycja Kowal i Emilia Nykiel  z kl. I J. Tak się składa ze rywalizacja miała miejsce w Krakowie na Kopcu Kościuszki. Patron szkoły zapewne wspierał nasz zespół a opiekun merytoryczny mocno trzymał kciuki.
Dziewczyny  musiały się zmierzyć z różnymi sytuacjami, między innymi z ciężkim urazem kręgosłupa, nagłym zatrzymaniem krążenia, rozległymi poparzeniami, także udzielić pomocy poszkodowanym ze  złamaniem otwartym kończyny dolnej czy intensywnie krwawiącymi ranami i nie tylko.

We wszystkich przypadkach. wykazały się niesamowitą wiedzą
i zorganizowanym działaniem.
Różnice punktowe miedzy zespołami w pierwszej trójce były nieduże.

Całemu zespołowi gratulujemy a w przyszłym roku życzymy powodzenia być może w etapie ogólnopolskim!

Konkurs 'Wakacyjna GeoFotka”

Katedra Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej zaprasza do udziału w IV edycji konkursu „Wakacyjna GeoFotka”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt turystyczny) zostaną rozdzielone w 2 kategoriach: „Najlepsze zdjęcie obiektu geologicznego” oraz „Najciekawszy opis do zdjęcia”, zaś WSZYSCY uczestnicy otrzymają dyplomy i pamiątkowe koszulki.

Celem Konkursu jest popularyzowanie nauk przyrodniczych, zwłaszcza nauk o Ziemi wśród młodzieży szkół średnich. Nasz konkurs z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością – zdajemy sobie sprawę, że sukces ten zawdzięczamy w dużej mierze szkołom, a zwłaszcza nauczycielom geografii, którzy przekazują informacje i zachęcają uczniów do udziału.

Tak jak w latach ubiegłych prosimy o poinformowanie uczniów o kolejnej edycji naszego Konkursu. Polega on na wykonaniu zdjęcia obiektu geologicznego i krótkiego opisu do tego obiektu. Prace konkursowe wysyła się drogą elektroniczną (uczestnicy nie ponoszą kosztów wywoływania zdjęć itp.)

Szczegóły konkursu w Regulaminie dostępnym pod linkiem  https://www.polsl.pl/rg5/wakacyjna-geofotka/ Dodatkowych informacji można zasięgnąć mailowo pod adresem: jacek.nowak@polsl.pl