Znamy już wyniki konkursu ortograficznego!

Ort10 kwietnia w auli szkolnej odbyły się szkolne eliminacje konkursu ortograficznego. W zmaganiach o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii wzięło udział 38 uczniów, głównie klas I i II. Najliczniej reprezentowane były klasy II H oraz II J. Tekst tegorocznego dyktanda wcale nie należał do łatwych.
A oto fragment:

Dokąd Słowanie zdążają? Do grodu Mściwoja hardego
w kraju, gdzie wilków watahy w chaszczach półdzikich czyhają,
z cichym chichotem chochliki chyżo spod konia czmychają,
pohukiwania puchacza na pewno przerażą każdego.

Choć nie każdy uczestnik dyktanda był z ortografią za pan brat J, humaniści nie zawiedli oczekiwań. Zwyciężczyni konkursu i laureatka miejsca drugiego to właśnie uczennice klasy II J. Tylko Izabela Murzyn zdołała bezbłędnie napisać dyktowany tekst, Klaudia Siatka popełniła natomiast jeden błąd. Ku zaskoczeniu organizatorów konkursu trzecie miejsce zdobył uczeń klasy matematyczno-fizycznej Konrad Adamik (kl. II A).
Gratulujemy sukcesów laureatom szkolnego dyktanda i trzymamy za nich mocno kciuki, bo już we wtorek (15. kwietnia) odbędzie się konkurs powiatowy. Życzymy połamania piór!

mgr Agnieszka Panuś, mgr Robert Kuś