III miejsce w województwie w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

mistrzostwa_pierwszej_pomocy_01Po wygranej w strefowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy przyszedł czas na etap okręgowy (wojewódzki). Drużyna naszego liceum w składzie Dominika Sanowska – kapitan, Daria Kaczorowska, Iwona Hanusiak, Katarzyna Trybała, Marysia Słonina przygotowana przez panią mgr Zuzannę Zawadzińską reprezentowała naszą szkołę ale także powiat myślenicki w tej rywalizacji. Nie lada zadanie stało przed uczestnikami. 24 maja br. w centrum handlowym „ Bonarka” w Krakowie rywalizowało ze sobą 13 zespołów. Musieli zmierzyć się z sytuacjami, gdzie należało udzielić pomocy poszkodowanym, ale także rozwiązać test sprawdzający wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Scenki oczywiście były tylko pozoracjami. Przedstawiały jednak zdarzenia bardzo realne, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Do dyspozycji poszczególne ekipy miały tylko podręczne apteczki pierwszej pomocy. Nasze dziewczyny pokonały 10 drużyn i wywalczyły III miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej takich sukcesów w przyszłym roku.

Zuzanna Zawadzińska