Stało się ! Mamy Koło turystyczne przy Naszym Liceum !

W sobotę 4.10.2014 odbyła się (pomimo średnio sprzyjających warunków-mgły) wycieczka na Sarnią Skałę (Tatry).Myślimy jednak, że liczy się wyobraźnia członków naszego Koła oraz fantastyczna atmosfera tej wycieczki !:)

Oto miejsca przy których się zatrzymywaliśmy:

  1. Pomnik Władysława Hasiora upamiętniający egzekucję Polaków pomordowanych w tym miejscu w czasie drugiej wojny światowej.
  2. Kuźnice(1010m n.p.m.)Dawny ośrodek hutnictwa żelaza, dziś stacja startowa kolejki na Kasprowy Wierch. (Teren pięknie odrestaurowany dzięki funduszom z UE).
  3. Pustelnia Brata Alberta ,kaplica i klasztor Albertynek.
  4. Ścieżka nad Reglami i Czerwona Przełęcz (1303m n.p.m.).
  5. Sarnia Skała (1377m n.p.m.).
  6. Polana Strążyska .
  7. Wodospad Siklawica.
  8. Dolina Strążyska i tablica Edwarda Jelinka.

Mamy nazwę i Zarząd naszego Koła ! W wyniku demokratycznych wyborów przyjęliśmy nazwę „Harnasie „.Oto skład Zarządu naszego koła: przewodnicząca: Magdalena Wojtan kl.1e, zastępcy: Bernadetta Tuleja 3f i Artur Szarek 3d Opiekę nad Kołem obejmą :profesor Izabela Rokosz-Kowalska i profesor Agnieszka Ruman. Jest też wiele pomysłów na następne wycieczki. Najbliższa ma odbyć się 8.11.2014 lub 15.11.2014 w Pieniny. (wszystko zależy od warunków pogodowych). Zapraszamy!

                                                                                                Opiekun koła Izabela Rokosz-Kowalska