Opis akcji „Klubu Ośmiu” w roku szkolnym 2014/2015

„Zbiórka zakrętek”
Do akcji włączać się można poprzez wrzucanie nakrętek do specjalnego pojemnika.
Uzyskane fundusze zostaną przekazane wózek dla licealistki chorującej na stwardnienie rozsiane.

Czas realizacji: cały rok                                                          Osoby odpowiedzialne: Oliwia Ewe 3h

„Kiermasz ozdób świątecznych”
Celem akcji jest wykonanie ozdób świątecznych i zorganizowanie kiermaszu w szkole podczas zebrań z rodzicami. Uzyskane fundusze będą wykorzystane na realizacje marzeń dzieci z rodzin wytypowanych do akcji „Szlachetna Paczka”

Czas realizacji: październik, listopad                    Osoby Odpowiedzialne: Katarzyna Wróbel 3d

„Szlachetna Paczka”
Wolontariusze otrzymują listy potrzebnych artykułów dla poszczególnych rodzin. Chętne osoby w klasach zbierają pieniądze lub produkty, następnie paczki są pakowane i odwożone do rodzin.

Czas realizacji: grudzień                                             Osoby odpowiedzialne: Dominika Nalepa 3d

„Wigilia Polska –Przy wspólnym stole”                                                                                   Wolontariusze naszego klubu w okresie świątecznym udają się do Oddziału Opiekuńczego przy ZSOZ w Myślenicach, gdzie wspólnie z przebywającymi tam chorymi spędzają czas kolędując i przybliżając im radosną atmosferę świąt.

Czas realizacji: styczeń                                                  Osoby odpowiedzialne: Justyna Dziura 2d,
Małgorzata Pustelnik 2d

„Tacy sami” – bal karnawałowy                                                                                                         Główną ideą tego przedsięwzięcia jest wspólna zabawa, miłe spędzenie czasu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz udowodnienie, że odmienność psychiczna lub fizyczna to nie żadna przeszkoda, ale wręcz element wiążący. Wolontariusze w strojach postaci bajkowych i książkowych zachęcają dzieci do udziału w rozmaitych grach, tańcach i zabawach.

Czas realizacji: styczeń                                                Osoby odpowiedzialne: Marcelina Żaba 3a
Anna Nowak 3a
„Walentynki”
Wolontariusze przygotowują ciasta, które następnie sprzedawane są w czasie szkolnego kiermaszu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na akcję „Pomoc Polakom na Litwie”.

Czas realizacji: luty                                                  Osoby odpowiedzialne: Bochnia Aleksandra 2e
Bochnia Natalia 2e

„POWIATOWY ETAP KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
Zgłoszenie do konkursu najaktywniejszych wolontariuszy nie tylko z naszego klubu.

Czas realizacji: marzec                                              Osoby odpowiedzialne: gospodarze klubu

„Pomoc Polakom na Litwie”
Akcja polega na wspieraniu polskich rodzin mieszkających na Litwie w okresie świąt Wielkiej Nocy. Potrzebne produkty spożywcze, środki czystości, książki, obuwie, odzież itp.

Czas realizacji: kwiecień                                          Osoby odpowiedzialne: Dominika Nalepa 3d

„POLA NADZIEI”                                                                                                                                     Akcja pod hasłem „Pola Nadziei” polega na zbiórce pieniężnej. Nasi wolontariusze zbierają pieniądze na terenie naszej szkoły, jak również przy kościołach myślenickiego powiatu . Dochód z akcji jest przeznaczony na Hospicjum w Wiśniowej.

Czas realizacji: kwiecień                                         Osoby odpowiedzialne: Izabela Kolbiarz 2h

„Dzień dziecka”
Wolontariusze przygotowują przedstawienie oraz różne zabawy dla dzieci w szkole specjalnej. Zabawy mają na celu umilenie dzieciom ich święta.

Czas realizacji: czerwiec                                         Osoby odpowiedzialne: Anna Rutkowska 2d

„Pierwsza pomoc w przedszkolu”
Wolontariusze naszego klubu przeprowadzą w przedszkolu „Kurs Pierwszej Pomocy”.

Czas realizacji: październik                                    Osoby odpowiedzialne: Ania Błachut 3G

„Pomoc w nauce dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej w Myślenicach”
Akcja polega na pomocy w nauce dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej. Wolontariusz przychodzi raz w tygodniu na świetlicę i pomaga swojemu podopiecznego z danego przedmiotu. Pomoc może być okresowa lub tez trwać przez cały rok.

Czas realizacji: cały rok                                          Osoby odpowiedzialne: Katarzyna Wróbel 3d

„Wolontariat na Oddziale Opiekuńczym”
Wolontariusze odwiedzają osoby przebywające na oddziale opiekuńczym. Pomagają im w różnych czynnościach, np. robią zakupy w sklepie obok szpitala, spacerują po korytarzu, karmią podczas posiłków itp. Jednak najwięcej czasu wolontariusz spędza w hospicjum na rozmowie z przebywającymi tam osobami. Część z nich jest samotna i bardzo ważny dla nich jest fakt, że ktoś chce ich wysłuchać.

Czas realizacji: cały rok                                           Osoby odpowiedzialne: Justyna Dziura 2d,
Małgorzata Pustelnik 2d