Kwiecień to miesiąc poświęcony akcji „Pola Nadziei”.

Jest to akcja wspierająca działalność hospicjum na terenie całej Polski. Nasi wolontariusz już po raz piąty wezmą w niej udział. W tym roku organizujemy „Słodki kiermasz”. Upieczenie ciasta , ciasteczek lub babeczek oraz ich zakup to niewielki gest, który dla innych chorych i cierpiących znaczy bardzo wiele. W związku z tym w naszej szkole 15 kwietnia odbędzie się sprzedaż ciast z których całkowity dochód będzie przeznaczony na Hospicjum Domowe imienia Królowej Apostołów z Wiśniowej.

Hospicjum niesie pomoc medyczną, psychologiczną i duchową ciężko chorym dzieciom i dorosłym oraz ich rodzinom na obszarze kilku powiatów Małopolski – od Andrychowa, przez Kalwarię, Myślenice, Dobczyce, Mszanę Dolną, aż po Nowy Sącz.

Rocznie pod opieką jest ponad 20 dzieci i 100 dorosłych. W tym roku zbieramy fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu – zwłaszcza koncentratorów tlenu. To sprzęt najbardziej potrzebny w opiece hospicyjnej, potrzebny od zaraz, gdy chory ma trudności z oddychaniem. Mimo, że zakupiono ich już sporo ciągle ich brakuje, gdy zgłaszają się po pomoc nowi chorzy. A jest to sprzęt kosztowny – koszt jednego to ok. 3000 zł. Korzystają z niego nie tylko chorzy pod opieką hospicjum. Wielu starszym i chorym osobom z naszych miejscowości poprawił komfort i zmniejszył cierpienie w ostatnich dniach życia. Dzięki szybkiemu dostępowi do tego sprzętu mogli te dni przeżyć spokojnie, bez duszności, w domu, wśród bliskich, a nie w murach szpitala.

Weź udział w akcji. Gorąco zapraszamy !

wolontariusze Klubu „Ośmiu” z opiekunem