Profilaktyka to także nasza mocna strona

gettozeroSerdeczne gratulacje dla Anny Kotoniak (IID) za zajęcie II miejsca i Mileny Macko (IID) za wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Profilaktycznym „GET TO ZERO” zorganizowanym przez IFMSA – Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.
Do finałowego etapu konkursu zakwalifikowało się aż 9 uczennic z naszej Szkoły, a 8 wyjechało na finał do Białegostoku. W dniu 23.05.2015 w Centrum Dydaktyczno – Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbył się finał konkursu. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała zagadnienia zdrowia reprodukcyjnego, a w szczególności chorób przenoszonych drogą płciową. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a walka wyrównana. Zdobywców I II i III miejsca dzielił zaledwie 1 punkt, a o kolejności miejsc zdecydowała punktacja z tematyki HIV/AIDS. Po konkursie uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych przez studentów Uniwersytetu Medycznego z zakresu anatomii, radiologii oraz szycia chirurgicznego.
Dzięki sponsorowi wyjazdu nasze uczennice zwiedziły również Pałac Branickich oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Finalistkom i życzymy kolejnych sukcesów.
Składamy również podziękowania Firmie Construct Sp. z o.o. za sfinansowanie wyjazdu naszych uczennic do Białegostoku.