Wicemistrzostwo województwa małopolskiego

mistrzostwa_pierwszej_pomocyW sobotę 23 maja w Centrum Handlowym „Bonarka” w Krakowie rozegrane zostały XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Organizatorem był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. W zawodach wzięło udział 12 zespołów z Małopolski. Grupa Ratownicza PCK oraz wolontariusze zorganizowali 7 stacji. Uczestnicy musieli się zmierzyć się z najróżniejszymi wyzwaniami – nastolatkami pod wpływem narkotyków, resuscytacją krążeniowo- oddechową, wypadkiem na rolkach, wypadkiem na budowie, testem i wieloma innymi niespodziewanymi wydarzeniami. Obowiązujące języki porozumiewania się z poszkodowanymi to język polski , ale i tez język angielski. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom i walka była bardzo wyrównana, ale jak to w każdych zawodach, musi się pojawić podium. Drużyna naszej szkoły w składzie: Dominika Sanowska ( kapitan ) Iwona Hanusiak, Daria Kaczorowska, Marysia Słonina i Katarzyna Trybała ( wszystkie uczennice to tegoroczne maturzystki) przygotowana przez panią mgr Zuzannę Zawadzińską nauczyciela EDB ale także instruktora pierwszej pomocy PCK wywalczyły zaszczytne II miejsce w województwie.

Serdecznie gratulujemy!!!