Licealiada chłopców w piłce siatkowej

Licealiada_siatkowka_4Listopad to od lat czas, kiedy do boju ruszają nasi siatkarze, aby stanąć do rywalizacji o miano najlepszej siatkarskiej drużyny w powiecie myślenickim. Tak było i teraz. W dniu 5 listopada w hali Gimnazjum w Tokarni odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców. Do walki stanęło siedem szkół: ZSTE w Myślenicach, ZS im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, ZS w Dobczycach, ZS Osińskich, MSG w Myślenicach, ZSOiZ w Sułkowicach i ZSO w Myślenicach. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: „Kościuszko” w fazie grupowej zmierzył się z zespołami z Sułkowic i Dobczyc. W pierwszym meczu, z Sułkowicami, I LO nie miało większych problemów z pokonaniem przeciwnika – dwa pewnie wygrane sety i oczekiwanie na drugie, decydujące o wejściu do finału spotkanie. Tam, mimo kilku początkowych kłopotów i lekkiego zdenerwowania naszych zawodników udało się przejąć kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrać go pewnie w dwóch setach. Pozostało czekanie na przeciwnika finałowego. Okazało się nim ZSTE w Myślenicach, z którym w poprzednich latach „Kościuszko” toczył zacięte boje. Można więc było przypuszczać, że będzie to rywalizacja na wysokim poziomie. I LO świetnie weszło w mecz, zdobywając na samym początku pięć punktów z rzędu. Później jednak nadszedł słabszy moment, zastój i lepszy fragment gry ze strony drużyny z technikum. Niestety ten niezwykle wyrównany set zakończył się zwycięstwem ZSTE 16-14. W drugim secie naszym najwidoczniej zabrakło już pary w rękach, przez co wynik spotkania okazał się korzystny dla rywala, który mógł się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju. Jednak siatkarze z I LO wykonali kawał dobrej roboty, zajęli II miejsce w skali powiatu, za co należą im się gratulacje. Trzecią lokatę zajął ZS im. Andrzeja Średniawskiego, który pokonał w meczu o III miejsce ZS w Dobczycach.