Laureaci XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Wielkim  sukcesem zakończył się udział uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach w finałowym etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Piotr Bobeł, jeszcze niedawno uczeń klasy 3A, a obecnie absolwent I LO uzyskał tytuł Laureata I stopnia z matematyki. Piotr w etapie finałowym rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania i z wynikiem 100p (na 100 możliwych) wywalczył miejsce w grupie 11 najlepszych laureatów.  

Tytuł Laureata III stopnia z matematyki zdobyli: Sebastian Maślak  (3A)  i Ignacy Buczek (2B). 

Tytuł Finalisty z fizyki uzyskał Kacper Kaperek (3A), Finalisty z matematyki uzyskała Izabela Czarnota (3A) oraz Finalisty z informatyki uzyskał Sebastian Maślak (3A).

Organizowana od jedenastu lat ogólnopolska olimpiada ma na celu przede wszystkim zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Olimpiada organizowana jest w czterech dziedzinach: matematyce, fizyce, chemii oraz geografii z elementami geologii. Laureatami konkursu „O Diamentowy Indeks AGH” zostają uczniowie szkół średnich, którzy uzyskali minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w ramach zawodów centralnych. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

4 czerwca w Auli AGH odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów.

Laureatom i finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Polewka i Agnieszka Proszek