Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Lecę w Kosmos!”

Jesteśmy studentami i członkami Koła Naukowego INTEGRA przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Właśnie spełniły się nasze marzenia – ukończyliśmy budowę polskiego satelity KRAKsat. Planowany start ma nastąpić w kwietniu bieżącego roku. Jeśli wszystko się powiedzie, za kilka miesięcy KRAKsat stanie się piątym polskim satelitą pracującym w Kosmosie.

Chcemy wykorzystać tę niepowtarzalną okazję i dać szansę młodzieży szkolnej z całej Polski na bycie częścią naszej misji. Wewnątrz sześciennego satelity znajdzie się karta SD, na którą planujemy wgrać zdjęcia nadesłane przez entuzjastów kosmosu, aby te trafiły następnie na orbitę.

W ramach akcji „LECĘ W KOSMOS”, uczniowie  przygotowują związane z tematyką szeroko pojętego kosmosu, prace plastyczne dowolnego formatu (z podpisem – imię dziecka, wiek, szkoła). Prosimy aby fotografie lub skany prac (max. 5MB) przekazane zostały nam  za pośrednictwem strony www.lecewkosmos.pl. Gwarantujemy iż wszystkie z nich znajdą się na pokładzie naszego satelity! Najciekawsze wyróżnimy na naszych stronach internetowych.

Przygotowaliśmy również specjalny certyfikat dla szkół, potwierdzający Państwa udział w naszej misji kosmicznej. Wszelkie niezbędne informacje i szczegóły znajdą Państwo w załączonej do tej wiadomości broszurze. Akcja „LECĘ W KOSMOS” rusza już 9 stycznia i potrwa do 16 stycznia.