Odszedł prof. Ryszard Sikorski

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś†p
Profesora
RYSZARDA SIKORSKIEGO

długoletniego Profesora obecnego Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, wybitnego pedagoga, wychowawcy myślenickiej młodzieży, człowieka dobrego serca i niespotykanej życzliwości. Absolwenta tajnych kompletów organizowanych w naszej Szkole w czasie II wojny światowej. Egzamin dojrzałości typu matematyczno-fizycznego złożył 29 lipca 1944 r. przed Komisją pod przewodnictwem Dyrektora ówczesnego tajnego Liceum i Gimnazjum w Myślenicach, Prof. Seweryna Udzieli. Żołnierza Myślenickiego Obwodu Armii Krajowej „Murawa”, ps. Artur, w oddziale partyzanckim „Szkoleniowy”.

Nabożeństwo Żałobne odbędzie się w naszym dawnym gimnazjalnym kościółku, pw. św. Jakuba, na Stradomiu w Myślenicach w piątek, 18 stycznia 2019 r. o godz. 11:00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Rodzinie Zmarłego przekazujemy tą drogą głębokie wyrazy współczucia

Dyrekcja, Grono Profesorskie, Pracownicy Administracji i Młodzież
I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach