Zmarł dr inż. Stefan Patyk

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w wieku 76 lat

ś†p
STEFANA PATYKA

długoletniego pracownika naukowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który na emeryturze zamieszkał w Stróży koło Myślenic i od razu z niezwykłą aktywnością włączył się w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Był częstym Gościem w murach naszej Szkoły. Początkowo jako uczestnik i widz spotkań organizowanych przez nasze Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z okazji stulecia Rzeczypospolitej Rafajłowskiej (w młodości uprawiał taternictwo jaskiniowe, a współcześnie pomagał Polakom w Kutach na obecnej Ukrainie), następnie jako słuchacz, a później współorganizator odbywających się również na naszej szkolnej auli wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Myślenicach (m.in. z udziałem naszej szkolnej młodzieży, na fot. powyżej na wykładzie nt. Orlej Perci), ponadto był wolontariuszem myślenickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (angażował się także w zbiórkę funduszy na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego), działał w Komitecie Obrony Demokracji, współtworzył Myślenicki Demokratyczny Klub Dyskusyjny, upowszechniał wiedzę nt. kopca Józefa Piłsudskiego w Osieczanach, był redaktorem, drukarzem i kolporterem drukowanego od 1981 r. do upadku komunizmu „Małopolskiego Biuletynu Solidarności” (za działalność w podziemnej „Solidarności” został odznaczony medalem „Dziękujemy za wolność”), laureat małopolskiego plebiscytu „Poza stereotypem – Senior Roku 2017”.

Nabożeństwo Żałobne odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w czwartek, 7 lutego 2019 r. o godz. 12:20, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Rodzinie Zmarłego przekazujemy tą drogą głębokie wyrazy współczucia

Dyrekcja, Grono Profesorskie, Pracownicy Administracji i Młodzież
I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach