Sprzątamy świat

Akcja „Sprzątanie świata” ma w naszym liceum wieloletnią tradycję. Nie przerwała jej nawet pandemia. W bieżącym roku uczestniczyły w niej klasy 2 B i 3 D (w nieco okrojonym składzie J)

W plener wyruszyliśmy 19 września o 8.30. Porządkowaliśmy pobocze drogi na Chełm od parkingu na Zarabiu do parkingu przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego. Mimo że w poprzedzającym tygodniu podobną akcję przeprowadzili harcerze- śmieci nie brakowało! Czyżby to wina weekendowych turystów? Analizując „zbiory” uczniowie sami stwierdzili, że świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Młodzież zaopatrzona w worki i rękawiczki dzielnie i z oddaniem pracowała. Wzięła też udział w pogadance przeprowadzonej przez pracownika nadleśnictwa Wiktora Siłuszyka, a na koniec posiliła się kiełbaskami z grilla pod wiatą na tarasie widokowym na stoku Uklejny.

Chociaż aura nas nie rozpieszczała i mieliśmy okazję poznać uroki lasu zarówno w deszczu jak  i słońcu, całą akcję można uznać za udaną. Na pewno pozostanie dłużej w pamięci uczniów niż zwykła lekcja w szkolnej ławie.

                                                                                  Zespół biologów i chemików