Nasi uczniowie w finale konkursu matematycznego „Pangea”

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA.  Do finału tego prestiżowego konkursu zakwalifikowało się 9 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach:

Natalia Brandys, Norbert Bodziony, Tomasz Motyka, Michał Zbrożek (klasa Ib),

Agnieszka Sztabkowska, Tomasz Bajer, Wojciech Godawa (klasa IIa),

Mateusz Bolesta, Mateusz Smoleń (klasa IIb).

Finał odbył się 28 marca w budynku Międzynarodowego Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcącego Meridian oraz Vistula University w Warszawie. O wyjeździe na konkurs opowiedziała nam Agnieszka Sztabkowska z klasy IIA: „Wyruszyliśmy do Warszawy rankiem o 6:00. Droga choć długa, minęła nam we wspaniałej atmosferze i po 5 godzinach jazdy dotarliśmy szczęśliwie na ulicę Stokłosy 3 na uczelnię „Vistula”. Po zarejestrowaniu się mieliśmy chwilkę na zjedzenie pysznych, ogromnych i bardzo długich (30 cm) kanapek. A potem to już wejście na salę i 90 minut burzy mózgów. Test zawierał 30 pytań (punktowanych stopniowo po 3, 4, 5p). Czas mijał nieubłagalnie. Koniec testu nadszedł szybciej niż się spodziewaliśmy. Pożegnaliśmy uczelnie i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Teraz czekamy do 14 kwietnia na wyniki. Mamy nadzieję, że komuś z nas się poszczęści.”

Warto dodać, że konkurs ten organizowany jest w następujących krajach: Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry. W całej Polsce w tegorocznej edycji konkursu zarejestrowano 103 264 uczestników, a patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, oraz siedem Kuratoriów Oświaty w Polce.

Dziękujemy Zarządowi Powiatu Myślenickiego za dofinansowanie kosztów wyjazdu młodzieży na finał konkursu.

Finalistom z naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !