60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

konkurs_recytatorskiPojawiła się jak zapowiadające wiosnę przebiśniegi, jak płatki marcowego śniegu- ZASKAKUJĄCA- rozpiętością tematów i brawurą wykonania / Basia z Hermenegildą Kociubińską i Bartek na reducie Ordona/- DELIKATNA – dzięki głosom śpiewających- NIECO NIEŚMIAŁA- w interpretacjach poezji i prozy. Przysiadła na, najstarszym podobno, krześle w szkole, popatrzyła na białe tulipany i wyszła…Kto? POEZJA oczywiście. Jej serce jeszcze bije- cichutko i nierówno, ale jednak- w naszej epoce” ogłuszonej hałasem metali”.

5 marca bieżącego roku w naszej szkole odbył się etap szkolny 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestników oceniało jury w składzie: mgr Iwona Dobrzyńska-Bicz, mgr Katarzyna Bandoła, mgr Joanna Rychlicka oraz przedstawicielka uczniów Konstancja Braś.

WYNIKI KONKURSU:
turniej „wywiedzione ze słowa” :
I miejsce ex aequo Bartosz Wilki kl. 3e i Barbara Gatlik kl. 2e
turniej poezji śpiewanej :
II miejsce Kamila Starzec kl. 1b
III miejsce Agnieszka Topa kl. 3g

turniej recytatorski :
I miejsce Julia Wójtowicz kl. 1g
II miejsce Joanna Wicher kl. 1g
III miejsce Sylwia Pazdur kl. 2f

Wyróżnienia: Anna Grzywacz kl. 1d i Krystian Pawlak kl. 1d

Wszystkie wymienione osoby będą reprezentować naszą szkołę 12 marca 2015 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbędą się eliminacje powiatowe.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!