Udało się ! Ogromny sukces naszych uczniów !

Z pzdjecie-1oczątkiem marca 2016 r.  w naszej szkole rozpoczął się projekt pod nazwą „Coaching Obywatelski”.  Przedsięwzięcie to miało na celu przygotowanie uczniów do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także obudzeniu w nich ducha czynnego obywatela, który nie boi się działać na rzecz lokalnego środowiska. Podczas tych zajęć uczniowie tworzyli własne  inicjatywy lokalne, które po późniejszym przedstawieniu społeczności szkolnej miały być złożone do Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Grupa uczniów klasy IIIG czyli Tomasz Kisiel, Elżbieta Górnik, Karolina Suruło, Piotr Leśniak, Szymon Wiklik i Katarzyna Lis, którzy zwyciężyli ze swoim pomysłem inicjatywy społecznej, końcem ubiegłego roku szkolnego pod czujnym okiem pani prof. Sylwii Faracik oraz przy pomocy fundacji GAP sporządzili wniosek, dotyczący budowy barierek przy chodniku na Bysinie. 16 czerwca 2016 r. wspólnie udali się oni do Urzędu Starostwa Powiatowego w Myślenicach, gdzie przedstawili swój projekt Staroście Myślenickiemu. Miło nam poinformować, że w lipcu nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, co oznacza, że będzie on realizowany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach jeszcze w tym roku.

zdjecie-2 Katarzyna Lis