XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

etap szkolny – 25 X 2016, godz. 8-10 image2

Jest to jedna z 12 międzynarodowych olimpiad naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

WYMAGANA WIEDZA

Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez oraz standardowa szkolna wiedza językoznawcza, a w  szczególności:

• rozumienie pojęć: głoska, sylaba, znak, litera, alfabet, pismo,
  • podział głosek na samogłoski i spółgłoski, dźwięczne i bezdźwięczne, ustne i nosowe,
  • znajomość części mowy i kategorii gramatycznych czasu, liczby, osoby, trybu, aspektu i przypadka,
  • znajomość podstawowych faktów z zakresu składni, morfologii i słowotwórstwa,
  • elementarna wiedza na temat liczebników, systemów liczenia i zapisu liczb.

Do treningu polecamy zadania z poprzednich edycji Olimpiady dostępne na stronie:

SPOTKANIE DLA OSÓB CHĘTNYCH ODBĘDZIE SIĘ NA AULI W PON. (19 WRZEŚNIA) O GODZ.  10.35.

Zapisy do 20 października u Pani Doroty Przybyło (s.10 – kantorek fizyków).