Nasi Uczniowie w etapie okręgowym Olimpiady Znajomości Afryki

Uprzejmie informujemy, że w XVII edycji Olimpiady Znajomości Afryki uczniowie naszej Szkoły: Michał Dziadkowiec i Konrad Pilch, zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Odbędzie się on 4 marca 2019 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Trzymamy nadal kciuki za kolejny sukces, a Pani prof. Izabeli Rokosz-Kowalskiej gratulujemy tak wybitnych Uczniów.

CEL OLIMPIADY

Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.