Nasz Absolwent – Michał Gierlach – po raz trzeci został Paralotniowym Mistrzem Polski

Jak informuje najnowszy magazyn paralotniowy VARIO, nasz Absolwent – Michał Gierlach – po raz trzeci został Paralotniowym Mistrzem Polski. Michał dzielnie walczył o tytuł z Pawłem Faronem i Mariuszem Wiśniowskim podczas zawodów rozgrywanych w Serbii. Na stronie o adresie http://www.michalgierlach.pl/ czytamy:
„Praktycznie od małego byłem związany z górami. W wieku 17 lat dzięki ojcu oderwałem się od ziemi na paralotni i złapałem „bakcyla”. Dalej potoczyło się to już błyskawicznie. Każdą wolną chwilę spędzałem w powietrzu, pierwsze zawody i pierwsze sukcesy. Do najważniejszych z nich należą:

  • najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu światowym pilotów FAI nieprzerwanie od 2013 roku
  • trzykrotny tytuł Mistrza Polski 2015, 2016, 2017
  • Wicemistrz Polski 2009
  • Drugi Wicemistrz Polski 2010
  • 8. miejsce na Paralotniowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii 2013
  • 8. miejsce w Pucharze Świata we Francji 2016
  • 7. miejsce w Pucharze Świata w Macedonii 2014

Poza lataniem na paralotniach uwielbiam zimą wskoczyć na narty skiturowe, ale to podróże bliższe i dalsze ze sprzętem paralotniowym stoją na pierwszym miejscu.”

W 2017 roku wziął udział w RedBull X-Alps. Trasa transalpejskiego wyścigu, do pokonania pieszo lub na paralotni, była najdłuższą i najtrudniejszą w jego 14-letniej historii. W drodze z Salzburga do Monako, wyznaczonej przez 7 punktów kontrolnych i 7 krajów, 32 światowej klasy zawodników z 21 państw miało do pokonania aż 1138 km (licząc w linii prostej). Czerwona linia na mapie, wzdłuż której w lipcu tysiące fanów na żywo śledziła na ekranach komputerów przesuwające się punkciki oznaczające zawodników, wiodła przez Austrię, Niemcy, Włochy, Szwajcarię, Francję i po raz pierwszy także Słowenię!

A oto wyniki: