Matematyczne Łamigłówki

Drugiego grudnia 2021r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Tarnowskiego Turnieju Matematycznego. Konkurs składał się z 5 zadań, do rozwiązania których przystąpiło trzech uczniów z naszej szkoły. Najwyższy wynik uzyskał Radosław Kulpa z klasy 2A. Zapewniło mu to udział w finale tego turnieju. Finał odbył się 8 lutego 2022r. i Radek uzyskał tytuł finalisty Tarnowskiego Turnieju Matematycznego.

Radosław Kulpa wziął w Ogólnopolskim Konkursie INTERNETOWA LIGA ŁAMIGŁÓWKOWA w kategorii:  szkoła ponadpodstawowa organizowanym prze Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM. Przez kolejnych 25 sobót, na przełomie 2021/2022 Radek rozwiązywał na platformie Moodle zadania- łamigłówki. Umożliwiło mu to uzyskanie progu punktowego kwalifikującego go do etapu finałowego. Etap ten odbył się 13 czerwca w Białymstoku. Radek został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Internetowa Liga Łamigłówkowa.

Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Kucharczyk