Propozycja współpracy

Hej! Z przyjemnością możemy ogłosić, że nasza Firma Meta Sp. Z o.o. – Arena Catering oraz LaStarda Catering będą głównym wykonawcą usług cateringowych podczas III Igrzysk Europejskich!

W związku z tym zapraszamy Wszystkich pracowników naszej firmy Meta Sp. Z o.o. – Arena Catering oraz pozostałych zainteresowanych do współpracy podczas tego wydarzenia już tego lata w Krakowie w okresie od 16.06-07.07.2023.

Poszukujemy osób dyspozycyjnych w tym terminie oraz w okresie tygodnia poprzedzającego wydarzenie do współpracy na stanowiskach:

Kelner/Kelnerka z doświadczeniem min 6 miesięcy oraz znajomością języka angielskiego w stopniu komunikatywnym 26 zł netto
Osoby utrzymujące porządek na sali 24 zł netto
Magazynierów 26 zł netto
Pomoce magazynierów 24 zł netto
Pomoce kuchenne 26 zł netto
Kucharz 30 zł netto

Odzież pracowniczą tj. koszulka polo, zapaska kelnerska zapewnia pracodawca.

Po stronie pracownika czarne spodnie lub czarna spódnica i pełne, ciemne obuwie.

Prosimy o przekazanie informacji znajomym i podzielenie się ankietą z zainteresowanymi.    

ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O WYPEŁNIENIE PONIŻSZEJ ANKIETY!!!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2oQoGrVUDBxRaRSvXhpBmAvn0mrKZGBhwbVDBrbe-hEfMPg/viewform?usp=sf_link

Osoby, które zgłoszą swoją chęć zostaną zaproszone drogą mailową na spotkanie organizacyjne.

Pozdrawiam,
Rozalia Madej
kadry@arenacatering.pl

Arena Catering – Meta Sp. z o.o.
ul. Stanisława Lema 7
31-571 Kraków
NIP: 679 30 64 534

Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy

„Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu człowiekowi”
Sukces naszych uczennic!!!

Po raz kolejny I miejsce
Skład drużyny :Magdalena Gruchacz- kapitan, Małgorzata Wątor, Urszula Orzechowska

6 czerwca nasza szkoła po raz pierwszy była gospodarzem 6. finału Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy.

Wzięło w nim udział 18 drużyn 3-osobowych w trzech kategoriach wiekowych: klas 4-6 szkół podstawowych, klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem zawodów jest co roku Starostwo Powiatowe – Wydział ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.

Celem Zawodów Pierwszej Pomocy wśród uczniów jest nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników. Głównie chodzi o to, aby sprawdzić wiedzę teoretyczną w praktyce którą, młodzież nabyła w trakcie szkoleń z pierwszej pomocy jak również w ramach przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa i zajęć dodatkowych.

Codzienna praktyka chirurgów potwierdza, że bardzo często osoby poszkodowane do szpitala przywożone są bez odpowiednio udzielonej pomocy a czasami nikt tego nie zrobił co w konsekwencji może zakończyć się tragicznie.  

Powiatowe zawody pierwszej pomocy są bardzo ważnym ogniwem w szerzeniu idei niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia jak wskazuje motto, że „Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu człowiekowi”

Zadaniem uczestników  było udzielenie pierwszej pomocy w pozorowanych scenkach. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli różne sytuacje: tonięcie, przegrzanie, oparzenia, zachłyśniecie się lub zakrztuszenie. upadek  z wysokości , urazy kończyn, głowy i wreszcie wypadek komunikacyjny, z którymi musieli sobie poradzić.

Po zmaganiach mogli się zrelaksować uczestnicząc w pokazach służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ochronę zdrowia Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Drużynie „Kościucha” pod opieką pani Zuzanny Zawadzińskiej gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

Być może w przyszły roku ktoś z Was będzie reprezentował naszą szkołę.

Całej klasie III F, uczennicom z kl. I C (Wiktoria Kudłacz i Julia Sobala ), I D ( Wiktoria Lampa, Kinga Kubies ) dziękujemy za pomoc w działaniach logistycznych.

III miejsce w Polsce Izabeli Ostój uczennicy kl. III D

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia i Odżywiania  PCK

W dniach 16-18 czerwca 2023 r. w Łodzi odbył się etap centralny olimpiady –  uczennica naszego liceum Izabela Ostój została laureatką etapu centralnego i zajęła  III  miejsce.  

W tym roku była to już XXX edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Jest najstarszą olimpiadą szkolną w Polsce.
Jej organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż a w tym roku partnerem głównym była „Biedronka”.

Olimpiada Zdrowia  to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i  aktywnie żyć. Jest konkursem interdyscyplinarnym adresowanym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zakres wiedzy wykracza poza ramy olimpiad przedmiotowych czy też tematycznych. Uczestnicy olimpiady muszą wykazać się wiedzą nie tylko z zakresu promocji zdrowia, żywienia człowieka czy biologii,
ale również ekologii, sportu, zdrowia psychicznego, profilaktyki HIV/AIDS oraz pierwszej pomocy i wiedzy na temat Czerwonego Krzyża.

Izabela żeby dostać się do etapu centralnego musiała pokonać swoje koleżanki i kolegów na etapie szkolnym, wyeliminować konkurencje na etapie strefowym i wojewódzkim.

Zadaniem finalistów było napisanie nie tylko testu składającego się ze stu pytań jedno i wielokrotnego wyboru ale także na etapie wojewódzkim przygotować  i przeprowadzić  akcję prozdrowotną, którą następnie już w ostatnim etapie zaprezentować jej wyniki i wnioski przed komisją.

Izabela wybrała temat związany z ogólnie pojętym zdrowiem. Akcja została przeprowadzone w Myślenickim Klubie Seniora oraz wśród uczniów naszej szkoły.

Akcję jaką przeprowadziła to: „Każdy wiek jest dobry, by zacząć dbać o siebie! 

Pracowała pod okiem Pani Zuzanny Zawadzińskiej.

Serdecznie gratulujemy!!!

V miejsce Oli Nosek na Judo Baltic Cup Gdynia 2023

3-4 czerwca 2023 r. judocy myślenickiego SOKOŁA wystartowali w Gdyni w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic CUP-2023. W imprezie stojącej na bardzo wysokim poziomie sportowym startowało ponad 1500 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Danii, Szwecji, Ukrainy i Gruzji. Na matach Hali Sportowej Gdynia Polsat Arena podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wystartowali w składzie Aleksandra Nosek, Jakub Jasek, Ignacy Janosz, Karol Podolski, Adam Stopka, Milan Ostafin, Hubert Strzelec, Maciej Mitan. W Gdyni reprezentanci Sokoła po emocjonujących pojedynkach zdobyli jeden medal. Brązowy medal wywalczył Hubert Strzelec, który świetnie poradził sobie walcząc pierwszy raz w nowej kategorii wagowej -90 kg. Hubert w drodze do strefy medalowej wygrał wszystkie pojedynki, awansując do półfinału, gdzie po wyrównanej walce trwającej regulaminowe cztery minuty, przegrał z późniejszym złotym medalistą kategorii -90kg. W walce o brązowy medal Hubert zdecydowanie pokonał zawodnika z Koszalina, co dało mu miejsce na 3 stopniu podium. Brawo Hubert. Bardzo blisko medalu była Aleksandra Nosek, która po zaciętych walkach awansowała do walki o brązowy medal, gdzie przegrała zajmując 5 miejsce.

Wyniki konkursu profilaktycznego

Recenzje filmów:

I miejsce  Hubert Wójcik 1A
II miejsce  Amelia Modes 1E
III  miejsce Marialuisa Burdyl IIB

Plakaty filmowe:

I miejsce  Zuzanna Malik 2e
II miejsce  Piotr Strojwąs 1H

Prace konkursowe można podziwiać na tablicy obok gabinetu pedagoga szkolnego (nr 60).

Rozdanie nagród odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za udział i włączenie się tym samym w promocję zdrowego stylu życia i profilaktykę uzależnień w naszej szkole.

Jeszcze raz zachęcam do oglądania filmów dotyczących tej trudnej tematyki.

English Language Competition 2nd Edition

GRAMMAR IN CONTEXT

Stawiając czoła wymaganiom Nowej Matury 2023+ nauczyciele języka angielskiego, mgr Barbara Machnik, mgr Lucyna Xięska zorganizowały konkurs skierowany do Uczniów klas 1-3 naszej Szkoły.

Głównym celem dydaktycznym niniejszego projektu było promowanie wiedzy dotyczącej gramatyki i jej funkcjonalnej formy. Konkurs pomógł Uczniom dostrzec, że gramatyka nie może być aspektem wyizolowanym. Kontekst ilustruje i dowodzi, że gramatyka
to integralny podsystemem języka i nie sprowadza się jedynie do paradygmatów odmian. Gramatyka funkcjonalna to nie jedynie same struktury, ale znaczenia, formy i kategorie gramatyczne w świetle ich komunikacyjnej realizacji w kontekście sytuacyjnym wmowie i piśmie. Metodyczka, Diane Larsen-Freeman, zaznacza, że znajomość gramatyki obejmuje nie tylko formę (fleksja i syntaktyka), lecz także znaczenie, które dana struktura realizuje w określonym kontekście oraz kwestie związane z jej użyciem.

Konkurs był przedsięwzięciem dwuetapowym i wymagał znajomości materiału gramatycznego na poziomie C1. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 uczniów, z których najlepsi okazali się:

Miejsce 1.  Bartłomiej Migacz, 3A

Miejsce 2. Andrzej Firek, 2D

Miejsce 3. Emilia Świtała, 2B oraz Eric Ziobro, 3E

Nagrody dla uczestników ufundowało Wydawnictwo Pearson oraz Organizatorki.

Zwycięzcom gratulujemy!

Barbara Machnik
Nauczycielka języka angielskiego.

SESJA EKOLOGICZNA- „BIORÓŻNORODNOŚĆ”

Organizatorzy tegorocznej Powiatowej Sesji Ekologicznej podjęli temat różnorodności biologicznej. W dniu 31 maja 2023 r. aula naszego LO wypełniła się widzami. Byli to zaproszeni goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Myślenicach, kierownik Wydziału Edukacji p. Elżbieta Woźniak, krakowskiego Zarządu Ligi Ochrony Przyrody,
dr inż. Alfred Król, Nadleśnictwa Myślenice, mgr inż. Wiktor Siłuszyk, emerytowana nauczycielka– mgr Grażyna Łętocha i przede wszystkim uczniowie myślenickich Szkół Podstawowych: nr 2, nr 3 i nr 4, wraz
z opiekunami.

Przed publicznością przedstawili swoje prezentacje dotyczące bioróżnorodności uczniowie klasy 2b i 2c. Trema była niemała,
bo przecież to nie to samo, co wystąpienie przed własną klasą. Były też nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe. W jury zasiedli
p. Agnieszka Nowików- zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej
w Trzebuni, p. Wiktor Siłuszyk- pracownik Nadleśnictwa Myślenice oraz p. Sylwia Konik- nauczyciel naszego LO.

I miejsce zdobyły: Katarzyna Łętocha i Marcelina Szewc z klasy 2c

II miejsce: Gabriela Bzdek i Roch Czernecki z 2b

III miejsce: Natalia Bednarz i Karolina Cygan z 2c

Wszyscy autorzy prezentacji mogli jednak czuć się zwycięzcami,
bo przecież zyskali nowe doświadczenie, wiedzę i sporo niecodziennych emocji. W sesję ekologiczną zaangażowani zostali też zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych. Nie byli tylko biernymi słuchaczami, ale mieli okazję sprawdzić, co zapamiętali
z przedstawianych prezentacji w teście Kahoot. Tu najlepsza okazała się Justyna Żak.

Uczniowie klasy 2c zadbali o przygotowanie i odpowiednią oprawę imprezy oraz opiekę nad młodszymi kolegami. Konferansjerkę prowadziły dwie Ole- Aleksandra Chmiel i Aleksandra Dróżdż,
a przebieg sesji dokumentował Piotr Jaśkowiec z kl. 2a.

Drobny poczęstunek dla gości sponsorowała Rada Rodziców. Wszystkim uczestnikom sesji podziękował na końcu dyrektor Jacek Ślósarz. Nagrodzonym uścisnął dłoń i życzył dalszych sukcesów oraz wiele radości z rozwijania pasji.

Mamy nadzieję, że zgłębienie tematu „Bioróżnorodność”, który podjęła młodzież z klasy biologiczno- chemicznej i biologiczno- matematycznej a także prezes LOP- dr inż. Alfred Król, uświadomiło słuchaczom,
jak ważna jest rozmaitość w przyrodzie. O pięknie natury decyduje bogactwo gatunków i zrównoważone interakcje między nimi. Pojawienie się gatunków inwazyjnych ogranicza bioróżnorodność
i prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu przyrody. Sesja miała na celu podniesienie świadomości o konieczności chronienia bioróżnorodności.

                                           Małgorzata Twardowska

 „Przyroda jest nieskończoną dziedziną, której środek leży wszędzie, a zakres nigdzie.”

                                                                                                                         Albert Schweitzer

Jan Brzeziński 1930-2023

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 9.06.2023 odszedł prof. Jan Brzeziński. W latach 1968 – 1992 był nauczycielem wychowania muzycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Myślenicach. W tym czasie pełnił również funkcję metodyka nauczanego przedmiotu. Wcześniej pracował jako zawodowy śpiewak w Chórze Polskiego Radia i Telewizji. Pamięć o Nim pozostanie z nami na zawsze.

Komisja rekrutacyjna

Przyjmowanie wniosków do szkoły I wyboru
(15 maj – 19 czerwiec),
odbywa się od poniedziałku do piątku
w godzinach 8 – 16 w bibliotece szkolnej.
W dniu 9.06 (piątek) komisja nie przyjmuje wniosków.