Stypendia dla maturzystów

Hej maturzysto! Hej maturzystko! 
Marzysz o studiach, ale nie wiesz jak je sfinansować? 
@Fundacja Edukacyjna Jerzego Juzonia ma stypendium dla Ciebie – program „Pierwszy Rok” to stypendium dla maturzystów, którzy rozpoczynają studia na uczelniach akademickich w całej Polsce.
Sprawdź, czy spełniasz kryteria na stronie FEJJ.pl i nie wahaj się złożyć wniosku o stypendium. Zgarnij wsparcie finansowe na pierwszy rok studiów. 
Weź udział w programie- aplikuj od 1 lipca 2024 i spełnij swoje marzenia!
Szczegóły na stronie FEJJ: https://www.fejj.pl/pierwszy-rok 

Program Stypendiów Pomostowych już po raz 23. maturzyści z całej Polski będą mogli aplikować o dofinansowanie na I rok studiów w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. 

Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 9 lipca do 20 sierpnia 2024 roku.

Program skierowany jest do młodzieży ze wsi i małych miejscowości, pochodzącej z niezamożnych rodzin, która zdobywa dobre wyniki w nauce. Stypendium wynosi 10 000 złotych.

Stypendium Pomostowe na I rok studiów to aż 10 tysięcy złotych na wsparcie młodzieży w rozwoju. Ubiegać się o nie może każdy tegoroczny maturzysta pochodzący ze wsi lub niewielkiej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), który jest członkiem rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 2 969 zł brutto, uzyska na maturze odpowiednią ilość punktów (tzn. minimum 100 – zgodnie z algorytmem programu) i zostanie przyjęty na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich w roku akademickim 2024/2025.

Ponadto kandydat musi spełnić jeden z poniższych warunków:

  • być uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole średniej,
  • należeć do rodziny wielodzietnej lub być wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
  • posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu (lista organizacji zostanie opublikowana wkrótce).

Rekrutacja do programu odbędzie się online na stronie www.stypendia-pomostowe.pl