ZDOBYWCA TRZECH INDEKSÓW NA DWIE NAJWIĘKSZE MAŁOPOSKIE UCZELNIE TECHNICZNE

Z wielką radością informujemy, że RADOSŁAW KULPA, uczeń klasy 4a I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach zdobył w sumie trzy indeksy na dwie najbardziej znane techniczne uczelnie naszego województwa tj. Politechnikę Krakowską i Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie.

W pierwszym z konkursów IX edycji „O złoty indeks PK” Radek został laureatem I stopnia z przedmiotu matematyka, co zgodnie z kryteriami powoduje doliczenie Mu 200 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym i w sposób jednoznaczny przekłada się na uzyskanie statusu studenta I roku na prawie wszystkie wydziały PK.

W III etapie (centralnym) XVII edycji ogólnopolskiej „Olimpiady o diamentowy indeks AGH”, gdzie spotkali się najlepsi z najlepszych, Radek wywalczył dwa tytuły :

  • Laureata I stopnia z przedmiotu fizyka
  • Laureata III stopnia z przedmiotu matematyka.

Tytuł laureata I stopnia otwiera naszemu uczniowi wszystkie drzwi na wybranej przez Niego specjalności dowolnego wydziału Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Tytuł laureata III stopnia to możliwość studiowania na niemalże wszystkich kierunkach w/w uczelni.

Nie są to jedyne sukcesy w bieżącym roku szkolnym. Pozostałe to:

Finalista X edycji ogólnopolskiego Tarnowskiego Turnieju Matematycznego

Uczestnik finału konkursu matematycznego „Matematyka stosowana” o indeks na dowolny kierunek na Politechnice Białostockiej

Opiekunami ucznia byli: z matematyki Pan Paweł Matusiak, a z fizyki Pani Agnieszka Proszek.

Zatem teraz przed Radkiem już tylko matura, którą mamy nadzieje zda bez żadnych problemów, a później trochę główkowania nad wyborem dalszej drogi życiowej, a ma z czego wybierać!

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Radkowi sukcesów w życiu osobistym i dalszej edukacji! GRATULUJEMY!!!

DNI PROFILAKTYKI – KWIECIEŃ 2024 – PROFILAKTYKA JEST WAŻNA!

W ramach DNI PROFILAKTYKI zespół pedagogów zaplanował na kwiecień 3 wydarzenia: Panel Filmowy, a także Konkursy: Plastyczny i Literacki, w którym wzięły udział klasy I, II oraz III, przygotowując prace plastyczne lub literackie w ramach następujących obszarów:

Klasy I – Otwartość i tolerancja na inność
Klasy II – Postawy promujące zdrowie psychiczne człowieka
Klasy III – Zapobieganie uzależnieniom od: substancji psychoaktywnych, cyberprzestrzeni oraz używek.

22 KWIETNIA – odbył się FILMOWY PANEL DYSKUSYJNY to ostatnie z przedsięwzięć w ramach DNI PROFILAKTYKI, w którym wzięły udział trzy klasy:
I K, II B oraz III B

Na początku spotkania ogłoszono wyniki konkursów, a dyrektor Szkoły Jacek Ślósarz wręczył nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców ze środków stowarzyszenia pomocy szkole oraz przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Podczas wydarzenia można było obejrzeć prace plastyczne z konkursu oraz wysłuchać wierszy w wykonaniu ich autorów.

Filmowy panel dyskusyjny odbył się z udziałem moderatora Krystyny Łętochy
dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – filia w Myślenicach.

W panelu wzięli udział: Roch Czernecki (wiceprzewodniczący samorządu szkolnego) oraz po jednym przedstawicielu z każdej klasy biorącej udział w projekcji filmów: z klasy I K – Patrycja Kubic, z klasy II B – Aleksandra Boryczko, z klasy III B – Emil Świtała.

Prezentowane były filmy:
„DOPAMINA”
„Chodzi o to, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas”

„Dopamina” to film edukacyjny dla młodzieży poświęcony świadomemu i bezpiecznemu korzystaniu z mediów społecznościowych. Film porusza ważne tematy, takie jak mechanizm pętli dopaminowej, profilowanie czy toksyczne relacje online, przy jednoczesnym unikaniu jednostronnej narracji o szkodliwości nowych technologii. W filmie zawarte też inne wypowiedzi młodych bohaterów, którzy opowiadają o idealizacji życia w mediach społecznościowych, porównywaniu się z innymi, uzależnieniu od telefonu, czy toksycznych relacjach online, ale i o tym jak ważną funkcję internet pełni w ich życiu i jak starają się korzystać z niego świadomie i z umiarem. To Film Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który powstał przy wsparciu Komisji Europejskiej oraz fundacji Save the Children. Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Orange.


FILM ZNIKAJĄCE DZIECI: NASTOLETNIA DEPRESJA – powstał w ramach kampanii społecznej Forum przeciw depresji https://forumprzeciwdepresji.pl/ Mówi o depresji, bo ta choroba może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Mówi o osobach zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, ale też o ich bliskich, którzy towarzyszą chorym na co dzień. Film ma na celu zwrócenie uwagi na problem depresji wśród nastolatków oraz uwrażliwienie społeczeństwa na subtelne sygnały, które wysyła nastolatek z depresją – pokazanie, że z pozoru wszystko może wyglądać normalnie, a w środku młody człowiek może przeżywać kryzys. Dziękujemy za udział w wydarzeniu i owocną dyskusję!

Halina Kustosz-Miśko pedagog szkolny.
Małgorzata Kubiczek – Różycka pedagog specjalny.