„Noc Matematyki” w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach

10 kwietnia 2015 roku, czyli już w najbliższy piątek – odbędą się w naszej szkole wykłady, warsztaty, konkursy i ciekawe zajęcia z matematyki. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, nie tylko tych zainteresowanych matematyką.
Dla uczniów klas pierwszych i drugich proponujemy:
Spotkanie z panem dr Pawłem Zawiślakiem – pracownikiem naukowym Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wykładu pt. „Mosty Królewieckie, wzór Eulera, kolorowanie map ” przekonacie się, że matematyka jest wykorzystywana przy rozwiązywaniu problemów życia codziennego, pozornie niemających nic wspólnego z matematyką i że może to być bardzo proste i przyjemne (bez skomplikowanych rachunków i algorytmów). Poznane metody można oczywiście wykorzystać również przy rozwiązywaniu niektórych zadań na konkursach matematycznych, a nawet zadań maturalnych.
Następnie zapraszamy na „Krótki konkurs matematyczno – logiczny ”, w czasie którego bezstresowo możecie sprawdzić swoją wiedzę, intuicję i refleks matematyczny (dla zwycięzców przewidziane są nagrody!). A na koniec proponujemy „uczenie się poprzez zabawę z matematyką i informatyką w tle”, czyli „Programowanie robotów Lego Mindstorms EV3”.
Uczniów klas trzecich zapraszamy na powtórki i ćwiczenia przed maturą z matematyki (został niecały miesiąc, ale jeszcze bardzo dużo można się nauczyć, przypomnieć, poćwiczyć).
Bloki zajęć o tematach: „Matura na poziomie rozszerzonym – zadania z rachunku różniczkowego”, „Prawdopodobieństwo warunkowe i twierdzenie o prawdopodobieństwie całkowitym – matura poziom rozszerzony”, „Wybrane zadania na dowodzenie z geometrii płaszczyzny – matura poziom rozszerzony” – jak sama nazwa wskazuje – są przeznaczone dla uczniów zdających maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym
Natomiast zajęcia „Rozwiązujemy arkusz maturalny – matura z matematyki poziom podstawowy” – arkusz nr 1 oraz „Rozwiązujemy arkusz maturalny – matura z matematyki poziom podstawowy” – arkusz nr 2 są przeznaczone dla wszystkich maturzystów.
Zapisy na poszczególne zajęcia przyjmuje Joanna Podsiadło z klasy 2B. Można się również zapisać u nauczycieli matematyki.

ramowy_program

Zespół Przedmiotowy Matematyki w ZSO w Myślenicach