Wprawdzie właściwa akcja w całej Polsce miała miejsce w niedzielę 10 stycznia, ale Myślenice WOŚP-em żyły już od piątku, a to za sprawą organizowanej akcji „ciasteczko”, która miała miejsce w dwóch myślenickich szkołach: Szkole Podstawowej nr.2 i I Liceum Ogólnokształcącym. Inicjatywa, jak sama nazwa wskazuje, polega na sprzedaży wypieków, ciastek i słodkości, zarówno tych własnej roboty, jak i kupionych, a dochód z przedsięwzięcia przekazany jest na konto WOŚP-u. W piątek ciasta sprzedawane były uczniom liceum, a w sobotę studentom Wyższej Szkoły Kieleckiej. Nasza szkoła bardzo chętnie włączyła się w akcję –  licealiści przynosili swoje wypieki, a także je kupowali. Przedsięwzięcie po raz kolejny udowodniło, że jest istotną cegiełką w niesieniu pomocy i wspieraniu Orkiestry. Ze sprzedaży ciast udało się zebrać 603,93 zł, co świadczy o wielkim zainteresowaniu inicjatywą wśród społeczności uczniowskiej i studenckiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli „ciasteczko” serdecznie dziękujemy!

Adrian Burtan