Kolejny sukces w zmaganiach olimpijskich !

W dniach 17 – 18 marca 2017 r. w Uniwersytecie Warszawskim odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzy o Mediach. Do zawodów finałowych przystąpiło około 150 uczestników z całej Polski, wyłonionych podczas eliminacji okręgowych (10 najlepszych z każdego okręgu).

W ogólnopolskim finale, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach, reprezentowały Katarzyna Lis z klasy III G i Aleksandra Sołtys z klasy II G.

Rywalizacja finałowa zakończyła się sukcesem Katarzyny Lis (klasa III G), która zdobyła tytuł laureata III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach oraz indeks na kierunek studiów „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” na wybranej uczelni w Polsce.

Po zmaganiach konkursowych, Kasia i Ola wzięły udział w spotkaniu z Filipem Chajzerem, znanym prezenterem radiowym i telewizyjnym, prowadzącym m.in. poranny magazyn „Dzień Dobry TVN” oraz Filipem Springerem, reportażystą i fotoreporterem. Kolejną atrakcją była wizyta w siedzibie Telewizji Polskiej S.A. przy ul. Woronicza 17 .

Naszym wspaniałym Uczennicom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów !

Opiekun:Mgr Katarzyna Bandoła