Laureaci I edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wielkim  sukcesem zakończył się udział uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach w finale I edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki UJ.

Piotr Bobeł uczeń klasy IIIA i Ignacy Buczek uczeń klasy IIB zdobyli tytuł Laureata, a Kacper Kaperek uczeń klasy IIIA został finalistą tego ogólnopolskiego konkursu matematycznego.

W zawodach finałowych, które odbyły się 10 i 11 marca w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UJ w Krakowie, uczestniczyło około 200 uczniów ze szkół z całej Polski.

Konkurs miał bardzo wysoki poziom. Etap finałowy konkursu składał się z dwóch testów. Pierwszy z nich dotyczył ogólnej wiedzy matematycznej. Drugi poprzedzony był wykładem, którego tematyka wykraczała poza poziom szkoły średniej i nie została podana wcześniej. Zadania na drugim teście dotyczyły tego wykładu, a uczestnicy mogli korzystać w czasie jego rozwiązywania z notatek wykonanych samodzielnie podczas wykładu. Zestawy zadań dla poszczególnych uczestników Turnieju (w każdym etapie) różniły się kolejnością zadań oraz wartościami liczbowymi użytymi w zadaniach.

Więcej informacji o turnieju oraz lista laureatów znajduje się na stronie:  https://jtm.matinf.uj.edu.pl/index.php?which=aktualnosci

Laureatom i Finaliście z naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.